| Narfundo a întrebat:

Cercetarile arata ca Domnul iubeste conflictele.Este oare adevarat?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da exemple.

| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu iubeste conflictele, el uraste violenta si ii va pune capat.Psalmi11:5,Psalmi37:9-11

| luana1 a răspuns:

Care cercetari?

| 4b a răspuns:

Cercetarile lu' bunica'mea... FALS
Sanatate

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu, este Domn al pacii

| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Ca sa intre popcornul mai bine,da, este nevoie de actiune, ca altfel ar adormi cu popcornul in gat, si s-ar ineca, saracul laughing

| dragos9234 a răspuns:

Depinde ce intelegi cand cineva trimite pe altcineva sa ucida.

| Exilee a răspuns:

In niciun caz. Arata-mi tu mkie ''cercetarile'' acelea si eu iti arat cercetarile mele si te vei convinge ca afirmatia ta este total gresita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ale cui cercetari? Domnul iubeste conflictul omului cu el insusi.omul care lupta sa omoare omul vechi si pacatos, pentru a se naste din nou.un om nou, care nu pacatuieste, si vrea sa traiasca vesnic in imparatia si pacea Domnului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezue iubeste adevarul! El este adevarul. Daca unora nu le convine adevarul, asta e...suporta consecintele.

| Voidwithin a răspuns:

Numai tu ai auzit de cercetarile alea? Pune un link sa vedem si noi acele cercetari.

| mihaitaLGP a răspuns:

Care cercetari?
Sau e doar o interpretare a tot ce se intampla in jurul tau?

Din punctul meu de vedere Domnul nu iubeste nimic pentru ca Domnul nu exista.
Noi suntem responsabili de proprile actiuni, create clipa de clipa prin alegerile facute.

| oAaaNaa a răspuns:

Nuuu.cum sa fie asa ceva adevarat?!?!

| Bomboana334 a răspuns:

Nu este adevarat.Domnul iubeste pacea si linistea.

| C0nstantin a răspuns (pentru Bomboana334):

Citeste VT sa vezi tu acolo ce iubeste pacea si linistea... sau partea aia, voi crestinii, o negati si ziceti ca nu e vorba de acelasi D-zeu? Creeaza oamenii cu scopul ca sa se inmulteasca apoi isi da seama ca o gresit pe undeva si ii ineaca pe toti si lasa numa 8 persoane care sa faca incest si sa repopuleze lumea laughing) Foarte pasnic, ce sa zic! laughing

| Calininio a răspuns (pentru Bomboana334):

Tocmai de asfa exista razboaie si foamete pe planeta.

Răspuns utilizator avertizat