| OctavianDanielMaria a întrebat:

Chiar credeti ca Isus scotea demoni din oameni? Nu cumva subiectii aveau epilepsie? Stiind ca la epilepsie tremuri, te zbati, ca asa e si normal.Stiind ca episoadele de convulsii sunt rezultatul descarcarilor electrice excesive dintr-un grup de celule ale creierului.Se pare ca avem si eletricitate in noi, tot din tarana e facuta, presupun.

14 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da, cred că scotea demoni.Decanul de la teologie /asistență socială unde am abolvit era și medic psihiatru și ne spunea că după părerea lui 80% dintre bolnavii de la psihiatrie sunt demonizați.O vreme cei din biserica noastră am fost dă ne rugăm pentru persoane internate cu boli psihice și o asistentă ne=a spus că se bucură că rugăciunile au efecte pozitive pentru unii de a nu mai auzi voci, calmare erc.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Aceste chesti sunt vrajitori care trebuie pedepsite cu moartea =in vt scrie, daca vine un profet si face minuni sa fie omorat, iahve nu e magician, vrajitor nu permite asa ceva, EU SUNT EU INAFARA DE MINE NU A EXISTAT NIMENI SI NICI NU VA EXISTA EU SUNT SINGURUL MANTUITOR

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

E blasfemie Danny, asta e, repet biblia trebuie luata literar si sa citesti in context

Răspuns utilizator avertizat
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ba da, posibil si asta.

Partea cu electricitatea si pamantul, nu au legatura.

| StrongHeart a răspuns:

Eu chiar cred asta.Cred ca avea puterea de a vindeca, probabil a fost invatat in Egipt tehnici de vindecare, asa am auzit.
Ok, in corpul uman exista electricitate, ce te face sa crezi ca electronii din atomi nu ne fac pe noi oameni sa ne conectam unii cu altii la un nivel pe care noi nu il intelegem inca.
Suntem fiinte interdependente.Prin rugaciune si ganduri bune,post,abtinere de la dorinte, poti sa atingi un nivel spiritual ridicat si nu mai traiesti pentru ego-ul tau si vezi altfel lumea, asta numesc multi intelepciune.
Lucrurile spirituale sunt dincolo de stiinta, stiinta omului e prea limitata sa inteleaga lucrurile astea.
Fizica cuantica se apropie putin, dar tot este limitata de parametrii stabiliti de om.Pentru Dumnezeu nimic nu e imposibil.
Unii chiar ajung sa vada lucruri pe care oamenii de rand nu le vad, dar aia sunt foarte putini si foarte dedicati si nu isi pun intrebari pur si simplu se bizuie pe ceva dincolo de puterea lor, ceva divin si li se da intelecpiune si ajung sa inteleaga altfel lumea.Primesc putere si fac fata la multe prin credinta,cel mai greu e sa rupi barierele cu care ai fost programat sa gandesti si sa simti cu inima,nu zic sa nu te bazezi si pe ratiune.
Sper ca nu am deviat de la subiect,dar da,cred ca Iisus a vindecat oameni demonizati si stiu ca sunt multi sarlatani in ziua de azi,dar asta nu inseamna ca nu exista oameni care chiar au fost posedati de spirite, iti garantez ca nu e de gluma cu asa ceva, dar prin credinta orice rau poti sa birui, chiar si demoni, care de fapt nu sunt asa de puternici pe cat credem noi.

Răspuns utilizator avertizat
| StrongHeart a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu inteleg exact ce ai vrut sa subliniezi cu asta:Se pare ca vem si eletricitate in noi, tot din tarana e facuta, presupun.

Răspuns utilizator avertizat
| TamplaruAnisoara a răspuns:

Da, avem si electricitate in noi. Avem si alcool, fara sa fi gustat vreodată. Si daca nu crezi mai citește si altceva, nu numai ce îți convine. Un rus, om de știință cred, ne sfătuiește sa umblam desculți pentru ca electricitatea din noi sa se scurgă in pământ. Sau sa ne îngropam parțial trupul in pământ pentru același lucru. Asta periodic. Cat despre demonizați, si in zilele noastre exista, dar nu pot fi tratați de medici. Sunt preoți si creștini care prin rugăciune, post si credință scot demonii din cei demonizați. Nu îți doresc sa ajungi demonizat. Pentru ca medicii nu te pot ajuta cu nimic. Tot la Dumnezeu e scăparea.

Răspuns utilizator avertizat
| marinaru777 a răspuns:

Eu am vazut pe viu posedati si chiar reactioneaza urat la Sf Cruce si rugaciuni(Maslu)