| anonim_4396 a întrebat:

Chiar credeti ca vreodata "stiinta" va va spune ca Dumnezeu a fost descoperit? Masonii ar fi prea prosti sa o faca, deoarece atunci si-ar demasca stapanul pe satana iar lumea ar crede in Dumnezeul cel adevarat.asta pentru cei care spun ca vor dovezi.

26 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Stiinta nu poate raspunde la intrebarile pe care nu si le pune. Stiinta nu are de ce sa isi puna intrebari daca nimic din realitatea inconjuratoare nu ne poate face sa punem intrebarile respective.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, din cauza unei conspiraţii mondiale basmele biblice nu se confirmă ştiinţific, nu pentru că n-ar avea nicio treabă cu realitatea.
Mai ai fraţi?

| doctorandus a răspuns:

Iti recomand antipsihotice.

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru doctorandus):

Multumesc dar nu am nevoie.Si chiar nu ma deranjaza ca iti bati joc.Hristos spune: Fericiti veti fi cand va vor omori (aici nu e cazul) si batjocorii pentru numele meu. Bucurati-va si va veseliti, caci plata voastra multa este in cer.

| neneacelrau a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Nu zice nicaieri Hristos: Fericiti cand va vor omora. Nu mai denatura ce a zis Hristos. Nu e frumos din doua motive: ii pui in spinare cuvinte neavenite si doi la mana semeni confuzie si lumea cand va citi acele versete va zice ca Dumnezeu are 2 sau mai multe variante si isi pierde increderea in scrierile sfinte.

| doctorandus a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Sa-ti dau exemple de credinte religioase: "cred ca Isus este Fiul lui Dumnezeu" sau "cred ca Mahomed este profetul lui Allah". Din pacate asertiunile dumitale nu sunt credinte religioase, ci delir mistic.

| danay72 a răspuns:

Din nefericire lumea e indusa in eroare de catre stapanul lumii, Satan. 1ioan5:19

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru danay72):

Iar voi sectantii sunteti printre ei. (Matei 24:24)

| RAY a răspuns:

Ce legatura are stiinta cu masoneria? iar stiinta nu se ocupa cu basmele ea se ocupa cu realitatea,tin sasi amintesc ca cele mai violente tarii din lume sunt cele religioase nu cele atee asa ca numai baga vrajeala cu satana ca nu tine dupa voi suedezi erau cum e Romania acuma,doar ca e invers Romania e o tara plina de oamenii saraci,hoti,corupti,criminali,violatori, pedofili, hai zi-mi un singur domeniu unde nu suntem campioni ma refer la ceva rau? cei mai mari hoti din lume pe net sunt romanii, cele mai multe prostituate in europa vin din Romania, o tara sfanta ce sa spun

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru RAY):

Are una foarte mare.Masonii sunt cei care conduc mai nou stiinta.si invata pe om ca daca nu esti curvaar ti se urca hormonii la cap ceea ce incurajaza curvia, stiinta invata ca Dumnezeu si diavolul sunt basme.si oare de ce? Pentru ca satana sa ii poata fraierii pe cat mai multi sa ii duca la iad.Ei stiu foarte bine ca exista dar nu vor sa spuna oamenilor.Ca nu cumva sa lase voia satanei si sa se inchine Dumnezeului adevarat toate popoarele.

| doctorandus a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

In primul rand Dumnezeu si Diavolul nu constituie obiect de studiu al stiintelor, asa ca stiinta nu se poate pronunta daca Dumnezeu si Diavolul exista sau nu. Oamenii de stiinta pot avea orice religie si exista multi oameni de stiinta crestini. In al doilea rand suferi de paranoia.

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

In loc sa vorbesti si sa iei parte la toate desfranarile din tara asta mai bine ai pune mana si te-ai ruga pentru ea.Incearca sa o faci u sfanta rugandu-te.eu ma rog pentru tara asta asa cum este ea si nu imi este rusine sa spun

| RAY a răspuns (pentru WholeWorldTeam):

Mai omule 99, 8 din romanii sunt crestini asa ca nu aburi lumea, eu tiam exemplu suedia vs Romania

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Este o diferenta intre crestin cu numele si crestin cu sufletul

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe mine nu ma intereseaza cu ce sunteti voi, sunteti crestini, Romania e o tara crestina clar

| WholeWorldTeam a răspuns (pentru RAY):

Da,crestini cu numele.Sa fi ortodox pe hartie e usor.
Cei mai multi cand aud sa nu puna tigara in gura, sa nu se imbete, sa nu mearga la chefuri, sa nu traiasca in desfranare necununati, sa nu injure si altele nici nu mai dau pe la biserica.

Corect ar fi ca aceia sa se puna in sondaj care cerceteaza Biserica macar Duminica.

| sublime89 a răspuns:

E o harababura in capul tau.

| ErrorFound a răspuns:

Hm, conspirationistule.
Nu spun ca eu n-as fi, dar las logica sa ma indrume.
Daca doar presupui si nu faci legaturile intre evenimente, incepi sa faci niste afirmatii de prost gust.
Gen: "Masonii..si-ar demasca stapanul pe satana".

Nu e nici macar o conspiratie, dar vreau s-o interpretez din acest punct de vedere.
Ca sa fi mason, trebuie sa crezi in creatorul universului. Religia nu conteaza. Si musulmanii, si budistii, oricine poate fi mason. Ateii nu prea, fiindca si-ar pierde caracteristicile(conform dexului).

Nu prea e mare mister, in ordinul masonic, creatorul universului este denumit "arhitectul universal" sau "arhitectul universului"...cum vrei tu sa-i spui.(de ce? fiindca ei inteleg ca totul este guvernat de geometrie si un arhitect lucreaza foarte mult cu geometria-it is "that" simple)
*la illuminati e alta ciorba de peste, desi nici astia nu-s satanisti*

Revenind la stiinta.
Exista 2 posibilitati pentru aflarea adevarului:
1.Nu exista, deci stiinta n-are ce gasi.
2."The day science begins to study non-physical phenomena, it will make more progress in one decade than in all the previous centuries of its existence."-Nikola Tesla
Stii doar ca Tesla a fost un geniu prin definitie. Cate chestii a inventat lucrand numai in teorie apoi aplicand fizica.
Daca ne-am lua dupa ce-a spus el, probabil "arhitectul universului" se afla in acest spatiu "non-fizic".
Din pacate, nu prea avem parte de ce a descoperit el din cauza americanilor. "God curse 'murica!"(poate ma ia NSA-ul pentru propozitia asta rolling on the floor )

Exista si legende despre astfel de civilizatii care combinau stiinta cu acest spatiu nevazut si au fost (cica) mai avansate decat suntem noi in ziua de azi.(Atlantida)

In Atlantida(conform legendei), existau scoli de fizica si de meta-fizica. De aici cercetezi tu.

Hai ca am trecut de la masoni la conspiratii, americani si Atlantida. rolling on the floor
Te-am lasat. Mult noroc!

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Crezi ca ca vreodata vreun preot sau om de sttinta va explica matematic cum a fost creat omul din pamant, sau a creat dumnezeus pamantul pocnind din degete laughing sa fim seriosi, nu mai visa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Uita-te pe youtube la Demascarea Industriei muzicale.are legatura cu ce spui u

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt convins ca exista destule descoperiri care nu sunt facute publice deocamdata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eh, e mai complicat, spiritual (non-material), energii si alte alea. Il pot descoperi ca si energie, dar in nici un caz nu va fi numita (energia respectiva) Dumnezeu. Nici nu e cazul. Ne suparam cumva?

| BlackSulphur a răspuns:

Se uitati, doamnelor si domnilor, ce au facut etnobotanicele din tineretul roman!

| anonim_4396 explică (pentru BlackSulphur):

Etnobotanicele sau incultura.

| contαbαndonαt a răspuns:

Ce hal de dovada mai e si asta?

| 8imal a răspuns:

Nu stiu daca tu ai observat, dar astia sunt oameni de stiinta nu (cu stiinta) Cel ce Il descopera nu se mai afla printre ei! De stiinta(se vor stiuti!) Cu stiinta(cunoscatori)Oare de geaba se numesc asa cand foarte clar Scriptura spune ca: satana se poate transforma in inger de lumina cautand sa insele chiar si pe cei alesi.Un adevar spus altfel ramane ''O minciuna!'' ori mai pe romaneste orice minciune are un sambure de adevar, iar omul este deznadajduit de rau.