| sunrises a întrebat:

Chiar este necesar sa vina intr-o zi sfarsitul lumii?

23 răspunsuri:
| OOOLEOOO a răspuns:

Sfarsitul revine seara de seara cand inchid ochi si dorm, iar o noua viata incepe ziua urmatoare cand ma trezesc.

| danay72 a răspuns:

Da,pentru ca oamenii nu vor sa faca vointa lui Dumnezeu si de fapt e casa lui, are dreptul sa ne puna niste conditii, cum face un proprietar cu chiriasii lui..Psalmi37:9-11

| milan9 a răspuns:

Va veni într-o zi şi sfârşitul existenţei umane în această ordine de lucruri, aşa cum o cunoaştem noi.
Va fi şi o înviere generală a trupurilor tuturor oamenilor care se vor uni din nou cu sufletele, dar existenţa veşnică este tot ceea ce trebuie sa ne intereseze...

| milan9 a răspuns:

La urma urmei, pentru noi, sfârşitul vieţii trupului este "sfârşitul lumii" pentru noi, chiar dacă sufletul continuă "dincolo"... Sfârşitul existenţei în trup se termină atunci provizoriu şi continuă cu o altă existenţă...
În nici un caz Dumnezeu nu doreşte să pună capăt prea curând continuării umanităţii în care a a investit atât de mult...

Dacă sfârşitul întregii existenţe umane nu ştim când va fi, sfârşitul timpului nostru "regulamentar" poate veni oricând! Trebuie să fim permanent pregătiţi! Zi şi noapte... happy

| sublime89 a răspuns:

Da, e necesar, dar nu ala la care se gandesc crestinii. Sfarsitul lumii va veni din simplul motiv ca nimeni si nimic nu poate dura la nesfarsit.

| Lizzu a răspuns:

Nu cred ca e neaparat necesar ..depinde de natura de fenomene, de interactiunile elementelor, de mai multe.
Totul poate fi acum sau peste un an, 10 ani, 300 ani.

| Lizzu a răspuns:

P.S. Fa buncar pentru 23 august.

| Exilee a răspuns (pentru Lizzu):

Pe 23 august nu o sa vina.Tocmai primesc si eu un compendiu pentru matematica, iar matematica are prioritate. NU? laughing

| Lizzu a răspuns (pentru Exilee):

Ce nickname ai avut inainte de acesta? imi pari cunoscut si te am la prieteni...
happy

| Exilee a răspuns (pentru Lizzu):

Exile

| Lizzu a răspuns (pentru Exilee):

tongue aha, banuiam ceva...

Bun venit inapoi printre ...noi laughing te-ai intors tocmai de apocalipsa; neinspirat...

| ErrorFound a răspuns:

De ce ai postat aici? straight face In fine, e doar o chestiune de timp pana cand rasa umana isi va gasi sfarsitul. Fie ca ne inghite o gaura neagra, fie ca ne omoara o plaga...
Cel mai probabil, rasa umana nu va disparea niciodata dar fiecare isi va gasi sfarsitul pe rand, prin moartea proprie.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Biblia arată clar că va veni sfârşitul răutăţii şi a suferinţei, precum şi a cauzelor acestora, nu sfârşitul familiei umane. (Psalmul 37:10, 11)

| LordBolton a răspuns:

Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Necesar nu, inevitabi da.

| Mikhtarian a răspuns:

Total necesar.
Nu vezi in ce stagiu am ajung? Si stai sa vezi unde v-om fi peste cativa ani.
Tehnologia ne-a luat mintile, curvia rupe pamantul, banii fac jocurile, dragostea numai exista.

| CapitanuSemafor a răspuns:

Se castiga bine din ideea asta. Biserica e multumita.
Masele vin disperate catre biserica pentru "salvare", doneaza bani la biserica ca sa ajunga in rai (idee extrem de plina de logica) iar altii cumpara diverse prostioare pentru supravietuire.
O povestioara buna.

| GreenSky a răspuns:

Nu e alegerea noastra!

| RuxandraBianca a răspuns:

Da. chiar este.

| sabrina103 a răspuns:

Dumnezeu a considerat ca da. Insa va fi mai mult o autodistrugere, Dumnezeu va ingadui ca oamenii sa se autodistruga prin intermediul anticristului.

| JustSolutions a răspuns:

Se spune ca pamantul mai tine pana se va umple ceata de ingeri cazuti odata cu satana si sincer va mai dura mult fiindca suntem tot mai pacatosi

| ILoveMoon a răspuns:

Orice inceput are si un sfarsit
zice o vorba deci da intr-o zi pamantu va fi lovit probabil de un meteorit si vom disparea ca rasa un viitor posibil, dar poate ne vom autodistruge singuri pana atunci

| RaduRadu01 a răspuns:

Ideea e că dacă nu se întâmplă ceva radical, oamenii vor ajunge să se autodistrugă şi să distrugă planeta. Însă Cel ce ne-a dat-o nu va lăsa să se întâmple aşa ceva, ci promite că în curând va interveni pentru "a-i distruge pe cei ce distrug pământul" (Apocalipsa 11:18)