| Aihao19 a întrebat:

Chiar exista karma? Ce e asta? E mai plauzibila existenta karmei decat a pacatului? Sau exista si karma si pacat?

3 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Pacatul reprezinta ideea de greseala, iar karma pe ceea de cauza si efect. De aici esti liber sa tragi concluzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista karma. Sunt oameni rai care primesc bine, sunt oameni buni care primesc rau. Asa ceva nu exista.

| Golyat18 a răspuns:

Parca din cartea legii stiam ca aceasta este soarta dar nu e batuta in cuie e ca si o autostrada pe care poti sa mergi mai la stanga sau mai la dreapta.
Sau in unele cazuri si cu risc chiar sa iesi de pe ea plasandute pe o alta.
Cred ca exista karma, fara karma cred ca toate ar deraia intr-un haus infinit
Dar nu cred ca daca ii faci rau cuiva vei fi pedepsit (pacat) desi in carte spunea ca vei fi.