| Mainbug a întrebat:

Chipul Mântuitorului din icoana a fost făcut după acel giulgiu din toronto? Sau cum?

Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Fals! S-a dovedit ca giulgiul din Torino a fost patat cu sange! Dar asta e mai putin important, chipul mantuitorului a fost retinut din desenele vremii si picturi de-al lungul timpului, sau mai sunt cazuri (eu personal am vazut asta) cand pe scheletul acoperisului unei case a aparut chipul lui Iisus. In legatura cu desenele facute pe bani grei, sunt platite din banii enoriasilor, stai linistit ca Biserica are doar 0, 38 din PIB.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu,de fapt, în Biblie nu este descrisă înfățișarea lui Isus. Deci, nu se cunoaște cu exactitate cum arata.

| xerxes1 a răspuns:

Din Torino, dar se stie ca este un fals.
Chipul lui Iisus este facut dupa imaginatia pictorului.
La fel si sfintii desenati pe bani grei pe toti peretii bisericii.
Poporul trebuie sa vada ca sa creada.Acum se fac filme, care oricum nu respecta adevarul istoric, dar credinciosilor le plac.
Se uita ei la porcarii indiene si sudamericane, dar la ditamai americanata cu "mantuitoru".

| xerxes1 a răspuns (pentru Kogaion):

Sangele cui?
In 1988 s-a analizat giulgiul cu C14 de trei laboratoare independente Zurich, Oxford si Tucson si rezultatul a fot acelasi.Este un fals din anii1260 -1390.

| Neverrrrrr a răspuns (pentru Kogaion):

Chipul lui jesus pe acoperis, pe fundul cainelui, pe tavan, cruci in buturugi, wow! sunt mandru ca sunt roman! si nici macar nu se stie ci doar se presupune cum a aratat fata acelui drogat.

| Kogaion a răspuns (pentru xerxes1):

Fals! S-a dovedit ca giulgiul din Torino a fost patat cu sange! Dar asta e mai putin important, chipul mantuitorului a fost retinut din desenele vremii si picturi de-al lungul timpului, sau mai sunt cazuri (eu personal am vazut asta) cand pe scheletul acoperisului unei case a aparut chipul lui Iisus. In legatura cu desenele facute pe bani grei, sunt platite din banii enoriasilor, stai linistit ca Biserica are doar 0, 38 din PIB.