| SchnitzeI a întrebat:

Cică fiecare om de pe planeta asta are doi îngeri, cate unul pe fiecare umar si care acestia au rolul de a ne proteja. Cica ei ne scriu si faptele bune si cele rele pentru ca sa avem de pe ce sa fim judecați. Dumnezeu nu e in stare sa ne stie tuturor pacatele? De ce apeleaza la ingeri sa le scrie? Ori Dumnezeu e limitat in disponibilitatea de a stoca informatia fiecaruia?

7 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Fiecare om da are, tu ai insa doi draci.

| halogen001 a răspuns:

Povestile n-au logica, coerenta sunt absurde si de aceea apar contradictii. Asta se intampla cand lucrurile nu sunt reale, cand sunt lucruri inventate, minciuni si asa mai departe. Cand lucrurile sunt reale, nu apar asemenea contradictii si totul e coerent, cu logica cu sens. Asa este adevarul: are sens, logica, coerenta. Numai minciuna e absurda, fara logica si da nastere la contradictii, cum e cea de mai sus.

| CostinAlamariu a răspuns:

Absolut nimeni de pe planeta asta nu afirma ca omul are 2 îngeri. Tu ai venit primul cu nerozia asta

| raMLesS a răspuns:

Cred ca tu esti limitat daca pui intrebari de genu si crezi aberatiile astea.
Auzi, sta pe umarul tau si scrie rolling on the floor rolling on the floor
Ce scrie? "La ora 19:03 a zis p*** "
"La ora 19:04 a vazut o gagica pe insta si a avut ganduri desfranate"
"La 19:34 s-a dus la magazin sa-si ia suc si a vazut o gagica buna, iar a avut ganduri necurate"
"La 19:37, in drum spre casa si-a mintit aproapele (un prieten) spunandu-i ca se plimba."

E clar.

| iurii75 a răspuns:

Cuvântul cheie din întrebarea te este "cică". In cazul dat are sens de " povești de la baba Mărioara"...

| Digikey a răspuns:

Daca stai sa asculti la ce zic babele, nu este nimic de capul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e povestea aia cu sufletul cand iese din trup trebuie sa fie constient de faptele pe care le-a facut.