| Vernusio a întrebat:

Cine a creat Big Bangul?
Eu cred ca Dumnezeu fiind cauza necauzata si primordiala a intregului sir de dupa,de cauze si efecte.
Deci,dupa voi, cine a creat Big Bangul?

5 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Bing-bangul nu a fost creat de Dumnezeu. E o teorie pe care mult o sustin spunand ca in urma unei explozii s-a creat universul si tot ce exista.

| RAY a răspuns:

Intrebarea asta ai pus-o de o suta de ori in ultimele zile

| RAY a răspuns:

Acum 8 ore | danay72 a răspuns:
Bing-bangul nu a fost creat de Dumnezeu. E o teorie pe care mult o sustin spunand ca in urma unei explozii s-a creat universul si tot ce exista.

ce rost sa minti? big bang a fost o expansiune de energie iar el nu a creat nimic si sunt multe dovezii
http://www.descopera.ro/......eput-totul
ce rost are prin minciuni sa promovezi o religie?

| oprescudorin11 a răspuns:

Acel Big-bang nu a existat! Este om teorie pentru masse, facuta de cei necredinciosi.Vad ca prinde!

| Superior a răspuns:

Dumnezeu,e cel mai logic, mai logic decat ceva random venit de la sine din nimic si ca ne tragem din maimute.
O sa zica multi atei, dar pe Dumnezeu cine l-a mai creat? Simplu...nu putem afla niciodata, totusi asta nu e un motiv de contra-atacare a teoriei, ca noi incerceam sa ne dam seama cum a aparut lumea si ce a creat-o, nu creatorul. Practic in felul asta se bate apropo-ul la ceva ce nu are legatura cu subiectul, ba chiar se trece la o abordare intr-un oarecum fel indirecta la alt subiect.