| Octavian199 a întrebat:

Cine a creat microbii si virusii?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă cineva a creat viața pe pământ, tot ăla e de vină și cu virușii.

dacă e viața e rodul evoluției, atunci virușii și microbii sunt tot de acolo

| DeyCj a răspuns:

Asta nimeni nu știe.Eu îi spun energia creatoare(Kundalini), creștinii îi spun Dumnezeu(persoana), dar real nimeni nu știe cine a creat bacteria.

| AlexDarius3 a răspuns:

Boss, daca am avea tot adevarul absolut bine ar fi pentru ca nimeni nu a trait pe vremea aia si se pare ca nici in ziua de azi stiinta nu a evoluat suficient incat sa aflam raspunsul la toate intrebariile astea despre religie si stiinta, fiecare raspuns la intrebari de genul este doar o parere, adica ce cred oamenii despre asta, dar nu ti-am raspuns la intrebare asa ca microbii si virusii se zice ca au fost creati de mama natura, de Dumnezeu, unii zic ca au fost create in timp, tu iti alegi ce vrei sa crezi.