| DomnulNu a întrebat:

Cine a pacatuit mai mult, BARBATUL Adam care a muscat din mar, sau FEMEIA Eva care i l-a dat?

Răspuns Câştigător
| lella a răspuns:

Din cauza ca a muscat din mar...ea i la dat dar el nu trebuia sa muste... poate gresesc dar asta e parerea mea.

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Amandoi au pacatuit,deoarece nu au ascultat de Dumnezeu.Dar in loc sa isi recunoasca greseala, si sa ceara iertare lui Dumnezeu, ei au dat vina unul pe celalat.

| sandra2012 a răspuns:

Amandoi

| Klepto a răspuns:

Dumnezeu, ca a creat pomul si pe Adam si Eva defecti adica umani.
Tot omul ii curios si vrea mai mult, sarpele a fost doar un catalizator, Eva a fost curioasa ca orice femeie, iar Adam vroia sa faca ceva cu Eva si nu stia cum sa-i intre in gratii.Decat sa faca niste munci penibilie, a muscat din mar si gata.

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Eu cred ca au pacatuit amandoi in mod egal,pentru ca nici unu nu s-a oprit de la mestecarea marului,dar Adam a zis
Daca tot am pacatuit hai sa imi trag puterea din mar,iar atunci mai multe bucatele din mar i-au ramas in gat,devenind atsfel mai puternic, Femeia insa a simtit cat e de delicios si la inghitit cu totul.
Teoria:Nu conteaza cum pacatuiesti, conteaza cum te folosesti de pacat ca sa iti stergi jumatate din vina.

| OanaSimpluu a răspuns:

Amandoi.

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Eu unul cred ca femeia.Eva find goala, BARBATUL nu a putut refuza nimica de la EVA laughing)

| GiveMeYourPussy a răspuns:

Femeia e de vina pentru tot laughing

| dyonline88 a răspuns:

Eva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amandoi.egoistii.ca din cauza lor noi acumaaaaa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adam pentru ca a dat vina pe Eva si Eva pentru ca a dat vina pe sarpe. Nici unul nu si-a recunoscut partea sa de vina si nu si-a cerut iertare.

| DomnulZ a răspuns:

Ambii in egala masura.
Nu faptul ca au muscat din fruct a fost pacatul propriu-zis, ci maniera in care au incercat sa se ascunda de Dumnezeu si sa arunce vina unul pe altul...

| Delikat1497 a răspuns:

Amandoi au gresit fiindca nu si-au recunoscut greseala, dand vina unul pe celalalt.

| lella a răspuns:

ADAM bineinteles.

| DomnulNu explică (pentru lella):

De ce bineinteles?

| lella a răspuns (pentru DomnulNu):

Din cauza ca a muscat din mar...ea i la dat dar el nu trebuia sa muste... poate gresesc dar asta e parerea mea.