| Buresbista123 a întrebat:

Cine au fost Adam si Eva? https://www.youtube.com/watch?v=Nb2hjxPFRlo

Răspuns Câştigător
| Dorugar a răspuns:

Nu exista loc de veci niciunde in Univers, nici chiar Universul nu este vesnic

6 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Adam e numele de familie. Să ne-nţelegem. Iar Eva vine de la Eva Braun.

| Dorugar a răspuns (pentru Gizăz):

Gresit! Numele de familie este Opel iar Adam este doar numele, dar si numele unui autoturism al firmei Opel. Asa ca raspunsul corect este Eva Braun si Adam Opel!

| HowdidIgethere a răspuns (pentru Dorugar):

Ai loc de veci pe rubrica asta. La cat te-ai implicat...

| Dorugar a răspuns (pentru HowdidIgethere):

Nu exista loc de veci niciunde in Univers, nici chiar Universul nu este vesnic

| 愛日本 a răspuns:

Personajele principale pe care lumea le cunoste si fara sa vrea

| Dorugar a răspuns:

Adam si Eva sunt doua personaje din mitologia ebraica care simbolizeaza notiunea de barbat si femeie. Din pacate uni oameni mai limitati la minte au interpretat mitul ca fiind o realitate, dar in interpretarea lor aiurita nu-si dau seama ca Raiul din care acestia au fost alungati pentru neascultarea lui Dumnezeu, a fost aici pe pamant, si nu in ceruri, asa ca a crede ca Raiul se afla in ceruri desi exista dovezi biblice ca acesta era pe pamant, dovedeste inca o data cat de limitati intelectual sunt aceia care cred ca Adam si Eva au fost personaje reale!

| AdrianaIvanov12 a răspuns:

Adam si Eva sunt primii oameni care au aparut pe pamint inainte de homosapiens