| ML001 a întrebat:

Cine e de acord cu Noua Ordine Mondiala? si ce credeti despre ea?

17 răspunsuri:
| CobraLeon a răspuns:

Persoanele ca tine ar trebui inchise...gandirea ta reprezinta un pericol pentru societate.

| CobraLeon a răspuns:

Sa faci voia zeului tau omorand oameni!? Esti absurda...
...si nu sunt satanist, sunt ateu

| Tania a răspuns (pentru CobraLeon):

Bine ca BabuzaDraguta nu traieste in perioada inchizitiei, ar fi murit muti de mana ei. O_o sau bine ca nu mai suntem in perioada aia ca ne facea „felul"laughing

| Filip23 a răspuns:

Te-ai gandit ca toate statele au datorii, chiar si Japonia si Germania, chiar si China. Catre cine? Catre banci, catre fonduri de investitii. Printre creditori sunt si baieti destepti, carora chiar statele mari le sunt datoare. La un moment dat baietii astia nu o sa se mai multumeasca sa incaseze doar dobanzi, o sa vrea putere de decizie, o sa puna conditii. Cam asta e treaba cu noua ordine. La asta s-a ajuns din setea de bani nestavilita, multe state isi platesc angajatii cu lefuri mari din credite.

| AragorN88 a răspuns:

Mai putine moduri de a cataloga oamenii, mai putine prejudecati.

| Tania a răspuns:

Nu sunt de acord!
Pentru ca au scopuri oribile, vor sa reduca populatia globului pentru a controla ei tot.Probabil vor sa faca un singur guvern mondial pentru.a se folosi de resursele diverselor tari.
Oricum persoanele astea care fac parte din noua ordine mondiala gen masoni,iluminati sunt suspecte.
Se intampla chiar langa noi, fara sa stim, lucruri de care nici nu banuim.
Ce este cert pentru mine este ca aceasta ordine nu imi va fi in nici un folos.Se urmareste asta, pentru ca intotdeauna au fost oameni care au urmarit sa detina controlul absolut, sa cucereasca lumea...

| adisuper a răspuns:

Uitati atitudine demna de un crestin.

| AragorN88 a răspuns (pentru adisuper):

Are si de unde sa invete astfel de lucruri, ca doar scrie in Biblie.
Dar oricum cred ca este un troll.

| Filip23 a răspuns (pentru AragorN88):

Nu stiu ce-o fi troll, insa Buburuza asta e un ID tipic pentru ateii care vor sa faca crestinismul de rahat, si nu prea au cum; din cate observ eu ortodocsii au vazut cum sta treaba pe aici si au migrat spre site-uri mai serioase; au ramas cativa ciupalaci ca mai multe ID-uri care posteaza rahaturi non-stop.

| Tania a răspuns (pentru adisuper):

Pai da, de obicei astia mai fanatici au atitudinea gen:cine nu este cu noi, este impotriva noastra.

| adisuper a răspuns:

Eram ironic.Ce atitudine ai tu este una antisociala si nu are nici o legatura cu iubirea "predata" in biserici

| Tania a răspuns (pentru adisuper):

BabutzaDraguta sa fie cumva tot Emma?

| adisuper a răspuns (pentru Tania):

M-am gandit si eu la asta, dar nu ma intereseaza. Poate sa fie si... oricine nu ma afecteaza cu nimic.

| adisuper a răspuns:

Daca era vroia domnului de ce nu ii omoara el personal?

| WeeD a răspuns:

Contra contra contra.
Sunt sigur ca "Oculta Mondiala" ne pregateste ceva si anume (cred) reducerea populatiei pentru. a ne manipula usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noua ordine pe naiba veche ordine si vesnica ordine banul in aia cred / ca un grup de oamenii controleaza lumea nu-i secret cu ajutorul banilor poti controla orice