| Meme10Memu a întrebat:

Cine este adevaratul Dumnezeu al universului nostru?

https://www.descopera.ro/......lui-nostru

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce trebuie sa existe un asemenea creator, natura a creat totul simplu, nu a avut nevoie de nici un creator, cauza -efect, cum a aparut acel creator, cum a creat totul din nimic asta cere credinta cu adevarat, cunoasterea nu cere credinta

| Meme10Memu explică (pentru RAY):

Https://academiadestiintesiterapiicuantice.ro/colapsul-functiei-de-unda/

"Acest lucru ne sugerează să interpretăm că dezordinea sau manifestarea aleatorie este o trăsătură de bază a naturii, de unde rezultă cu certitudine că la nivel subatomic, nu există mecanism cauzal în univers. Deci așa zisele procese aleatorii binare ar putea fi prezise, chiar influențate. Ceea ce pare să pună capăt manifestării aleatorii este un observator viu."

| Celcestietot a răspuns:

Unele chestii de acolo se contrazic și sunt și ilogice. Au afirmat indirect că Dumnezeu a creat totul, așa că mai bine treci la credința că tot la concluzia asta ajungi într-un final, nu contează cât timp trece.

| Meme10Memu explică (pentru Celcestietot):

Ce se contrazice?

| Celcestietot a răspuns (pentru Meme10Memu):

Da, bine... dacă nu îți dai seama, atunci ești o cauză pierdută. Mintea mea nu pot sa ți-o dau. Rămâi manipulat în continuare omule. Totul tine de coeficient. Dacă nu înțelegi nu am ce să-ți fac.

| DeyCj a răspuns:

Dumnezu(domnul zeu)...
Nimeni nu știe exact dacă acest zeu există cu adevărat, dar în schimb toți cred că există o persoană divină care face totul pentru ei.
Creația universului și a tot ce există fizic și metafizic, corect ar fi spus energia creatoare, tocmai pentru că nimeni nu știe dacă universul a fost creat de o persoană,ci poate a fost creat de un grup de persoane, o civilizație superioară, etc. folosind energie(totul se bazează pe energie, fie că crezi sau nu, dar așa e).Da, exact ceea ce ocultul spune de mii de ani, numai creștinismul l-a transformat în malefic,real nici vorbă de așa ceva, cu scopul de a a distruge realitatea.
Așa l-au inventat pe Satan, care de fapt este Sa-Ta-Na(adică din limba sanscrită ar veni Sa=naștere, Ta=viață, Na=moarte, și adică exact ceea ce fac ființele), și (ma), adică nimic malefic, ci are legătură directă cu păgânismul(paganus=țăran), care iară cică e malefic, și real sunt observațiile țăranilor, care obișnuiau să mulțumească soarelui și ploii, de exemplu, ca le-a culturile sa crească, iar ei să aibă ce mânca.

| mentholinks a răspuns:

EU.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

O sa il intalnesti la Judecata dar pana atunci mai este destul ai putina rabdare.

| Octavian199 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Care judecata, muica? Pai nu 'a venit' Iisus prima data si nu s-a intamplat nimic, de ce sa se intample ceva cand o sa 'vina' si a doua oara? Stai ca stiu.A doua oara vine cu apocalipsa la sub brat rolling on the floor

| Daniel323 a răspuns:

Mai cauta.