| RAY a întrebat:

Cine este crestin user Mircea? acum 6 ore | Mircea08 explică:
Parerea mea este ca nu erau crestini!, iar din care stiu eu erau catolici, ori catolicii nu prea stiu ce sunt, deoarece in Biblie nu scrie nimic despre Catolici, asa cum nu scrie despre nici o alta religie sau secta. Faptul ca ei spun despre ei insisi ca sunt si crestini nu inseamna ca si sunt.

de unde stii tu ca nu erau crestini, iisus spunea sa nu iti judeci aproapele

acum 6 ore | Mircea08 explică:
La aceasta categorie de pe TPU a cam plouat mult cu pietre, dar celor care isi bateau joc de credinciosi le-am dat cadou un "ignore" si acum nu mai au cu cine sa se certe. Au mai vorbit singuri un timp dar vad ca s-au cam plictisit si au plecat in alta parte

altceva ce sa faci, nu stiu cum de TPU permite asa ceva, sa ataci un miliard de persoane

18 răspunsuri:
| RAY explică:

Parerea mea este ca nu erau crestini!, iar din care stiu eu erau catolici, ori catolicii nu prea stiu ce sunt

| Octavian199 a răspuns:

Lasa, man, ca scrie despre ortodocsi rolling on the floor

| RAY explică (pentru Octavian199):

Daca tot razi, raspunde si tu la o intrebare, iti place sa studiezi religia sau stai aici ca nu ai ce face?

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

De cand rasul e interzis? Vrei sa ma repet? Hai ca o fac.Rasul face bine la sanatate.

| RAY explică (pentru Octavian199):

Sa inteleg ca tu doar stai aici sa jignesti pe alti si sa te dai mare geniu

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Arata-mi dovezi ca am jignit, sau ca m-am dat geniu.

| RAY explică (pentru Octavian199):

Tot mai mult incep sa cred ca in lipsa credinteti omul este imoral

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Serios? Asa zice omul cand nu are replica?

| RAY explică (pentru Octavian199):

Asa spun eu care vad asta

| Octavian199 a răspuns (pentru RAY):

Arata-mi unde am fost imoral.

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Din contra. Cunosc crestini care cu orice ocazie posibila ar fura din magazine, crestini care sunt foarte violenti, alcoolici si asa mai departe. Tocmai ca o astfel de credinta precum cea crestina te face imoral pentru ca prin aceasta credinta tu nu evoluezi intelectual, ci din contra, scazi, regresezi, astfel ca iti pierzi valorile moralitatii.

| RAY explică (pentru Mclaren12):

Desigur ca iti dau dreptate, doar traim intr o tara de crestini, sa inteleg ca nu frica ne face morali, ok, atunci educatia, genetica?

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Cum sa zic, nu tine doar de educatia pe care o primesti, conteaza si cat esti de deschis la minte, cat de constient esti de lumea in care traiesti, de istorie, spiritualitate. Sunt multe chestii care construiesc un om etic.

| RAY explică (pentru Mclaren12):

Si asta e un adevar, cica ar conta si alimentia, o alimentatie saraca in proteine determina o mentalitate mai emotionala, asa spunea unu ca cica asa se spala pe creier uni https://www.youtube.com/watch?v=l9v72ZY1S80

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Crezi ca Dumnezeu vede cand furi?
Cand minti, preacurvesti, omori sau cand injuri?
Sigur nu te vede, poti linistit sa fii
El e ocupat sa dea, cancer la copii."

| Confirmaparola a răspuns:

Mircea 08 este unul care stie macar sa scrie corect in limba romana.
Tu inca nu esti in stare.

| RAY explică (pentru Confirmaparola):

Tu esti mircea, ai venit sa latri

| Mclaren12 a răspuns (pentru Confirmaparola):

El nu-i vorbitor nativ de limba romana. Poate doar a copilarit in Romania.