| danut a întrebat:

Cine este liderul pamantean al bisericii Catolice si unde isi are el "biroul"?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Actualmente este Papa Francisc, sau pe numele real Jorge Mario Bergoglio, un preot catolic originar din Buenos Aires, iar reședința generală este în statul italian Vatican(e practic stat în stat, Vaticanul fiind o țară independentă de Italia)

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Eu sunt.

| danut explică (pentru mentholinks):

Bravo. Esti "tare". laughing

| unvecin a răspuns (pentru mentholinks):

Habemus Papam! happy

| teo530 a răspuns:

Papa Francisc la Vatican

| Doja a răspuns:

In acest moment liderul bisericii Catolice este marele general iezuit Arturo Sosa Abascal. Papa Francis este iezuit, si deci subordonat.

https://en.wikipedia.org/wiki/Arturo_Sosa