| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cine l-a ucis pe Goliat?

22 răspunsuri:
| CIaudiu a răspuns:

Coranul si Biblia spune ca David. Acum... na... daca doua carti spun acelasi lucru, s-ar putea ca un strop de adevar sa existe in aceasta poveste.

Răspuns utilizator avertizat
| CIaudiu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Mda...o alta contradictie. Probabil ala era numele de cod sau de scena a lui Moise laughing laughing
In orice caz, piatra la omorât pe Goliat, daca povestea este reala.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Conform cu 1 Cronici 20:5, Elhanam a ucis pe fratele lui Goliat, Lahmi din Gat, nu Goliat.

Nu mi-a luat mai mult de 5 min ca sa citesc sursa si sa nu ma fac de rusine.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Scrie tu o carte precum Biblia si sa imi spui mie analfabet cand nu o sa iti scape nici macar un neuron pe jos.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Nu, e cuvantul oamenilor aici, cuvantul zeului iudeu consta in prorocii.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

"El a ales lucrurile mai slabe ca sa le faca de rusine pe ce cele tari." rolling on the floor

Daca intelegi asta...

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

No coment.

| Antisistem11 a răspuns:

Elhanan.dar autorii bibliei au simțit nevoia să îi atribuie această faptă mult mai celebrului david.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da..imi dau seama.

| Meme10Meme a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Hmmmm,seamana cu Apollo... Si cu Orfeu