| Puffi01 a întrebat:

Cine ma poate ajuta sa imi dea un site in care sa gasesc ce am fost in alta viata. (ce meserie am avut... ce am fost ceva de genu: in alta viata ai fost un rege... potcovar) URGENT! funda

9 răspunsuri:
| Iwao a răspuns:

Chiar crezi ca ai avut alta viata sau o sa mai ai vreuna?! Nu te mai gandii la astea si traieste-o pe asta frumos si fara regrete.

| CryChristiAN a răspuns:

E foarte mare pacatul daca crezi in Reincarnare.Omul a fost dat de Dumnezeu si la Dumnezeu se intoarce. Daca tu zici ca e vorba de Reincarnare, atunci Cain si Abel cum au reaparut, nu din Duh? Nu exista reincarnare.

| 4b a răspuns:

Nu mai crede tata saraciile...o singura viata ai, realizeaza amu ce vreiwinking

| Puffi01 explică:

Am o tema la scoala in care mi se cere asta. Nu ma gansec eu la prostii din astea dar profesorii mei da...

| Filip23 a răspuns:

Eu cred ca-i mai important ce faci in viata asta. Care nu-i o arena unde sa iasa toti in fata.

| OOOLEOOO a răspuns:

Nu poti afla cea ce ai fost, ciclul reincarnari fiind infinit.
Karma pe care o duci te afecteaza oarecum si in viata aceasta.
Pentru a oprii acest ciclu infinit care se roteste in jurul suferintei trebuie sa atingi iluminarea.
Pentru a atinge iluminarea trebuie sa urmezi calea cu 8 brate...meditatia zilnica te poate ajuta precum renuntarea la pofta, dorinta, ignoranta, iluzie, credinta intr-un sine vesnic si ura.

| ania a răspuns:

Numai cei ce au fost posedați de demoni care înainte au locuit și în alte persoane au impresia că au trăit și alte vieți pentru că demonul respciv îi informează despre detalii din viețile celor pe care i-a posedat anterior. Dacă nu îți aduci aminte nimic înseamnnă că poți rasufla ușurată.

| danay72 a răspuns:

Conform Bibliei omul cand moare nu se transforma in altceva ci pur si simplu nu mai exista.Eclesiast9:5,6,10.Ezechiel18:4

| EmaS a răspuns:

Omul nu traieste decat o data si moare dupa care vine judecata.Deci traieste frumos si asculta de Dumnezeu.