| OctavianDanielMaria a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine aici? Sa fiu al ''dracu'' daca inteleg ceva.''Dar Domnul a învârtoşat inima lui Faraon şi nu i-a ascultat, cum zisese Domnul lui Moise.
Zis-a Domnul către Moise: "Să te scoli mâine de dimineaţă, să te înfăţişezi lui Faraon şi să-i zici: Aşa grăieşte Domnul Dumnezeul Evreilor: Lasă pe poporul Meu ca să-Mi''

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fel cum s-a intamplat cu prorocii lui Mica, cand Dumnezeu a trimis pe Satanel sa fie un gand de minciuna in mintea prorocilor lui, asa si aici, Dumnezeu a trimis pe necuratu' si i-a schimbat inima lui Faraon.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

La fel si cu Iuda. Dupa ce a iesit Satanel din el, s-a sinucis. Pe urma a intrat in tine, dar de cand ai iesit tu la pensie el nu mai lucreaza la straini, si nici Dumnezeu nu il mai munceste, pentru ca vrea sa le fi un spin credinciosilor Lui ))

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Da, exact, Diavolul a fost mana in mana cu Jesus, i-a zis: "Du-te de grabeste ce ai sa faci"
Si atunci Diavolul a intrat in el.

| Antisistem11 a răspuns:

Cine a scris povestea asta era un adevărat psihopat. Sa te joci asa cu mintea oamenilor. ca zeul iudeu nu se poate hotara daca vrea sau nu sa isi elibereze poporul nu ne mai mira deloc.

Răspuns utilizator avertizat
| Antisistem11 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cam da.