| skull12 a întrebat:

CIne poate sa imi spuna si mie rugaciunea harului? Va rog

Răspuns Câştigător
| Romanul86 a răspuns:

Împărate ceresc e la ortodocși o rugăciune a harului.

3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Bossule da cu haru', nu da cu parul.
Se zice de 3 ori dimineata.

| Nilsson a răspuns:

Vad ca e frumoasa rugaciunea aceasta, multumesc ortodoxului Ray pentru link happy
Insa eu cred ca rugaciunile trebuie sa fie din inima prin cuvintele noastre, nu trebuie rostite mecanic anumite formulari.
Apostolii i-au cerut lui Isus sa-i invete sa se roage nu sa ii invete o rugaciune, iar Hristos ne-a dat un exemplu cum trebuie sa fie rugaciunile: concise, in cuvinte simple si care sa includa adevaratele lucruri pe care trebuie sa le cerem Lui Dumnezeu, nu planurile noastre omenesti.