| DanionM a întrebat:

„Cine renunţă la fericire pentru bani, nu va putea răscumpăra niciodată fericirea cu acei bani." (- Jose Narosky-) Chiar un înţeles atât de limitat poate avea fericirea, încât este confundată cu comoditatea şi luxul vieţii?

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunt unii oameni pentru care banii sunt atat de importanti, incat uita de lucruri mai importante in viata. Viata (si fericirea) ajung sa treaca pe langa ei, si nu mai pot recupera timpul si ocaziile pierdute.

| Narfundo a răspuns:

Danonino pui intrebari de ma doare fundul.

| HueyFreeman a răspuns:

Daca nu ai nevoie de bani sa fi fericit, atunci mi-i poti da mie, eu vreau sa fiu trist.

| GutuvanMorgan a răspuns (pentru HueyFreeman):

Tu nu vezi cati bogatasi vor sa fie nefericiti, nu-si dau banii sa-i faca nefericiti si pe altii laughing

| c0ton a răspuns:

Pe de o parte e gresit sa iubesti bani mai mult decat orice dar asta nu inseamna ca bani nu sunt importanti pai bani fac drumul catre fericie nu fericirea

| JustSolutions a răspuns:

Un alt citat spune "bani nu aduc fericirea dar o intretin"(probabil dupa asta so fi inspirat andra) oricum comaditatea si luxul sunt o parte destul de importanta a fericirii

| Messerschmitt a răspuns:

Fericirea este adusa de bunastare. Nu poti fi fericit atunci cand stomacul sangereaza de foame.