| Necunoscutu92 a întrebat:

Cine s-a plictisit s-a tot auda daca faci aia e pacat si ajungi in iad daca manaci carene in nu stiu ce zi e pacat cele mai stupide reguli. (daca faci nu stiu ce cica nu bine)
E un fel conspiratie de agentie secreta care ne spala pe creier cu toate acestea.Pot sa zic ca am dat cartile pe fata intr-un fel e o boala mintala.

Ps:scuzati ca nu am mai scris cu virguli sau am despartit in silabe

10 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e nicio conspiratie, ca agentia aia secreta nu e deloc secrete, se numeste BOR si spala pe creier fara ascunzisuri

| DeyCj a răspuns:

Eu unu da. Dacă analizezi cuvântul ortodox că nu-i aşa este religia majoritară impusă(dictată) timp de 50 de ani şi sechelele se mai văd şi azi şi cunoşti faptul că uneşte două cuvinte din greacă şi anume ortos=drept(dreaptă) şi dogmatis=doxă(atenţie doxă nu spiritualitate), îţi dai seama imediat că e doar o doxă, adică un mijloc de manipulare a fraierilor ce cred în aşa ceva, „credinţă" bazată pe dominaţie prin frică, sentimente de vinovaţie şi lene crasă că doară a veni „salvatorul"„ să-i judece şi să-i mântuiască. Real prostii.
Vrei ceva real? Documentează-te din cărţiel de ocult.Un început bun ar fi The Black Boock o Satan scrisă de Lavey.O să observi că Sa-Ta-Na Nu este ceva negativ, ba din contră! Succes la documentaţie şi apoi dacă vrei stăm de vorbă.Ai grijă să nu cazi în extrema unui satanist rebel că-i BAI. happy

| AC4S4 a răspuns:

Daca mananci carne in nu stiu ce zi e pacat? Unde scrie in Biblie?

| Mclaren12 a răspuns (pentru AC4S4):

Crestinii indoctrinati mai rau decat e normal nu mananca carne si lactate in zi de post. Zi-le lor ca nu scrie asta in biblie. Oricum, din cate imi aduc aminte, prin biblie scria sa nu manaci carne de nu stiu care animal. Crestinii chiar pun botul dar ei nu stiu ca iehova li se adresa evreilor.

| Necunoscutu92 explică (pentru Mclaren12):

Într-un fel păcatele din biblie nu sunt adresate noua ci la evrei gen nu sunt adresate către noi (în direct,)

| Necunoscutu92 explică (pentru Mclaren12):

Deci păcatele nu sunt concepute pentru noi

| Mclaren12 a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Da. Biblia prezinta o istorie fictiva a evreilor si crestinismul nu este nimic mai mult decat o sora a iudaismului. Secta care a pus bazele religiei crestine a fost o secta de evrei. Dar n-ai ce sa faci cand omul este indoctrinat si constrans sa aiba credinta oarba.

| DeyCj a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Ca o completare. Nu mai ţin minte exact care rabin scrisese asta în talmud dar era ceva de genul: Un evreu nu se face vinovat de uciderea unui goy(goy-ii sunt non creştinii) dar se face vinovat dacă ucide un alt evreu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punând aceasta intrebare sigur nu esti crestin...
Nu inteleg de ce te frământi atât daca oricum nu respecti ce scrie in Biblie?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da sigur e un fel de conspiratie de agentie secreta.Va dati seama? Un oarecare de maxim 13 ani(dupa irelevanta intrebarii)a dejucat planurile unei mari agentii secrete.Doamne cata prostie.Noi fiind oamnei avem deseori tendinta sa cadem in pacat.Nimeni nu spune ca daca mananci carne in zi de post e pacat... postul trupesc nu e atat de important ca cel sufletesc(rugaciuni? fapte bune), dar merg cele mai bine impreuna, in armonie.Intr-adevar,noi comitem pacate aproape. zilnic, dar important este sa ne caim, sa le constientizam si sa nu le mai repetam.Da, daca nu urmam calea lui Dumnezeu, putem sa ajungem in iad.Dar nu este o conspiratie.Asa sunt oranduite lucrurile