| DELFINI a întrebat:

Cine stie care e cifra sau numarul satanei?

Răspuns Câştigător
| Dasschwein a răspuns:

Numarul 616 este atribuit, initial, in Apocalipsa Sfintului Ioan, Fiarei, adica lui Lucifer incarnat. Acest numar a fost inlocuit mai tarziu de catre primii crestini, care au introdus numarul 666. Acest numar este legat de temutul imparat roman Nero, crud persecutor al crestinilor.

8 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Buna

Numarul satanei este 666.

O seara buna!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

| Sadop a răspuns:

Nu cred în aşa ceva, însă se spune că cifra 6 ar fi cifra diavolului.
Sau varianta de 666.
În fine, sunt doar aberaţii.

| HaKa93 a răspuns:

| hecamefrommetalland a răspuns:

69,adoră numărul ăsta.Acum serios, Satan nu are nevoie de un număr, că doar nu e bilet de Loterie.666 nu înseamnă SATANA, înseamnă NERO.

| Nadia18 a răspuns:

Cred 666

| pinkpumpkin a răspuns:

Se spune ca 666...
Si 777 ar fi a lui Dumnezeu.