| anonim_4396 a întrebat:

Cine va distruge lumea?

Cei + 4 călăreți ai-apocalipsei?
Antihristul?
Sau mânia Lui Dumnezeu revărsată + ca, fiind cele 7 nenorociri?

6 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cand a rupt Mielul sigiliul al 7 - lea s-a facut im cer o tacere..Si am vazut pe cei 7 ingeri( nu demoni) care stau inaintea lui Dumnezeu si li s-au dat 7 trambite..Ingerul dintai a sunat si a venit grindina si foc amesreacat cu sange care au fost aruncate pe pamant si a treia parte a pamantului a fost ars ..etc Apocalipsa 8- 1, 2, 7
Dumnezeu e cel care va pedepsi lumea pentru pacatosenia ei.

| Wr3nch a răspuns:

Omul. Nu e nevoie de zei ca sa distrugi lumea.

| LPCTSTR a răspuns:

Lumea se distruge singura, n-ai tu grija ca vin fantasmele peste tine in casa... n-au venit pana acum, la cate instante de teribilisti care anuntau "sfarsitul lumii" se tot proclamau pe unde apucau si iote ca azi suntem fericiti, calzi, extrem de calzi, dar fericiti si calzi ca nu ne saturam sa incalzim clima.

| halogen001 a răspuns:

Materia e în continuă mișcare și transformare și atunci nimic nu e veșnic. Viața există atât timp cât poate să existe. De îndată ce condițiile de existență dispar, dispare și viața.
Nu există nici o divinitate interesată de existența vieții, pentru că nu ar avea de ce. Ce avantaje are o divinitate de la om? Nu are nici un avantaj și atunci divinitatea nu e interesată deloc de om. Realitatea ne arată că nu există nici o divinitate. Avem doar niște povești primitive și absurde legate de divinități.

| IceRope a răspuns:

Lăcomia omului.

| yoren a răspuns:

Cele + 4 (+ patru (4)) laptarese ale-apcalipsei... distrugerii neuronale
antifurtul si mazga lui domnezeu picurata + ca, fiind cele 7 (sapte) minuni

Buna dimineata, soare - in gradina am... un fanatic care iarasi nu-si foloseste neuronii. Pai hotarati-va fratilor! murim de calareti? de antihristi? sau de maniile zeilor alora multi si toti inventati? ori alea cica 7 nenorociri?
Singura nenorocire este omul in sine si stilul sau de viata, asa cum multi in toate facultatile mintale propun pe aici