| Cocîrlăndosu a întrebat:

Cine vrea o vacă? Uite aici cum poţi sa faci rost:

http://www.libertatea.ro/......43461.html

Acuma, eu stau şi mă întreb, dacă toţi am fi amish şi copii noştri nu ar merge la şcoală, ţara asta unde ar ajunge?

8 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu vad sa faca ceva rau, traiesc cat mai aproape de Cuvantul lui Dumnezeu!
Daca toti ar face facultatea cine ar mai muncii pamantul pentru ca noi sa mancam bio?!

| RAY a răspuns:

Astia sunt si la national greografic parca

| Lizzu a răspuns:

Mi se pare o comunitate inchisa..cu propriile reguli si perceptii, netulburate de lumea dinafara. E ca si cum ai trai intr-un balon de sticla in mijlocul unui alt balon de sticla.

Am auzit ca sunt pasnici, acum treaba fiecaruia cum traieste. Nu stiu daca tinerii din comunitate au libertate, nu prea cred. Libertate de exprimare si de a face ce le place...

Stii? poate ca ar fi mai bine sa evitam scoala. Nu vezi ce dezvolta scoala? violenta si minti nebune.
Scoala nu te face om intotdeauna.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Daca stau bine sa ma gandesc parca crestinismu era inpotriva stiintei si a cunoasterii in general, dc va trebuie scoli cand aveti biserici?

Răspuns utilizator avertizat
| sitărescu a răspuns:

Cred că ai sesizat și tu, urmărind documentarul de pe National Geografic, faptul că ei au gadgeturi și laptopuri de ultimă oră, iar, tinerii ar fugi din colonie, cu prima ocazie.

La ei e mai mult aspectul cultural deși tinde să devină o formă fără fond, în contextul globalizării.

| Pişcoţica a răspuns:

La fund ar ajunge! la fundul vacii laughing

Pişcooooţica!