| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Cineva mai jos a spus //"Eu chiar nu pot sa inteleg gandirea unui ateu."//

Eu intreb altfel cum puteti crede intr-un sistem numit religie care este foarte corupt, este condus de preoti care nu au pic de rusine sa ceara bani cu nemiluita pentru orice serviciu oferit

Cum puteti fi de acord cu alocarea sumelor enorme, EX 400milioane euro pentru contruirea unui cult, lacas http://www.agenda.ro/......ugust.html

ce parere aveti despre Biserica - cifră de afaceri de sute de milioane de euro
http://www.capital.ro/......57710.html

De ce exista sute de versiuni de religii la nivel mondial daca a existat doar un isus si un dumnezeu?

Cum poti sa intri intr-o biserica si sa asculti un preot cum tine o slujba cu atat greata, stiind ca are in fata bisericii o masina de 100.000 euro, si citeste slujba de pe Ipad?

3 răspunsuri:
| Ecea a răspuns:

Punem mana de la mana si construim o biserica?
Am posibilitatea sa iau 100.000€ din fondurile europene pentru asa ceva.Care se baga in afacere? big grin
"Facem si noi un ban cinstit"

| ROBERT89 a răspuns:

Ai cea mai limitata gandire dintre toti ateii de pe aici.Chiar si raymusic te bate la logica.Confunzi biserica cu credinta,crestinismul cu religia in fine esti praf.
Biserica crestin-ortodoxa are in sanul ei preoti corupti, asta doreai sa precizezi? Si copiii stiu acest lucru.
Chiar nu stii de ce exista atatea religii? Nu ma mir, la cat de incet "gandesti".

| Marinush123456789 a răspuns:

Alta mucoasa de 15 ani care a descoperit "lumina" si vrea sa ne arate noua crestinilor cat de inapoiati suntem.
mi se face sila!