| unicornulfaraminte a întrebat:

Cineva Satanist pe aici care imi poate raspunde si mie la niste intrebari? Sunt noua si am multe curiozitati

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Hai adauga intrebari, am fost facut satanist deci pot raspunde si la intrebari de astea

| anonimg a răspuns:

Nu mai căuta răspunsuri în direcția aceasta. Nu vei avea decât de pierdut.
Lui Dumnezeu pune întrebările, și la El caută răspunsuri. Crezi vrajmasul oamenilor și al lui Dumnezeu dorește binele cuiva? Acesta este o mare înșelătorie. Dă-i stăpânire asupra ta și va face ce va voi din tine. Oamenii se dezumanizează și fără a se implica în astfel de activități oculte; cu cât mai mult va ajunge în sfere inimaginabil de degradante atunci când se avântă pe un teren străin, interzis. In felul acesta omul pierde protecția divină -atunci când alege și se lasa atras de lucrurile interzise. Pune capăt acestor curiozități, și caută să cunoști pe Acela care te-a adus la existența, care zilnic îți poartă de grijă și îți pune pâine pe masă. Tatăl nostru ceresc este mai dornic să ne ofere binele mai mult decât ni-l dorim noi. Pe El trebuie să-L cunoști și sa-L întrebi tot ce te frământă.

Răspuns utilizator avertizat
| Donsavas a răspuns:

Citeste cărți științifice sau discuta cu fizicieni, chimiști. Lasă fanaticii religiosi! Satanistii si sectantii sunt doar niste oameni paraleli cu realitatea(Nu intenționez să jignesc, e doar o parere).
Credința satanica sau religioasa/spirituala nu se bazează pe fapte concrete, logice, dovedite.

| mentholinks a răspuns:

Taie gatul unei gaini si bea sangele, atunci vor veni demonii la tine.

| Mclaren12 a răspuns:

Depinde.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Da sunt satanist. Il astept pe Baphomet. Vreau sa savarsim liturghia neagra.

| Sigfrid a răspuns:

Poate te pot ajuta eu...