| unprietenaproape a întrebat:

Cinvintele astea partiale dintr o rugaciune sunt pentru muribunzi? vesnice parinte iti oferim trupul si sangele sufletul si dumnezeirea fiului tau preaiubit domnul nostru iisus cristos ca ispasire pentru pacatele noastre si ale intregii lumi
prin patima sa dureroasa ai mila de noi si de intreaga lume
Va rog raspundeti mi

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Nu stiu, în Biblie nu apare. Dar Isus a spus sa spunem rugăciuni din inima, cu cuvintele noastre, nu învățate pe de rost. Matei6:6-8

| mentholinks a răspuns:

Sunt pentru crestinii level 13.

| Mclaren12 a răspuns:

Sună a spălare pe creier evreiască.
" iti oferim trupul si sangele sufletul"
Pe bune, voi ați face asta? În halul ăsta ați ajuns?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice om este muribund. Omul de cand se naste, si chiar de cand embrionul sau devine existent prin fecundare reusita, este muribund sau condamnat la moarte sau sortit mortii sau "isi asteapta" moartea fie constient fie inconstient. happy