| AvalohAlyn a întrebat:

Cititi Dovada lumii de dincolo,Harta Raiului(ambele de Eben Alexander) si cartea Viata dupa viata (Raymond Moody)si o sa vedeti ca o Putere Superioara adica un Creator Inteligent exista si mai ales viata dupa viata adica viata de apoi.Cei ce au citit, v-ati convins? Si ca o observatie:sunt mai multe motive in lumea asta ca Dumnezeu si viata de apoi sa existe decat motive sa nu existe.Credeti ca e adevarat?

5 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Bun. Tocmai ai afirmar: "exista un creator inteligent." Acest creator INTELIGENT n-are nici cea mai mica treaba cu Dumnezeu, ca el e prost.
Deci vezi ca nu cumva sa arzi in iadul acestui creator inteligent, mahnindu-l ca tu crezi intr-un anume Iahve.

| Panamax a răspuns:

Citeste-o tu mai intai si tine-ti concluziile pentru tine.

| Octavian199 a răspuns:

Dovada? A fost vreunul acolo?

| Mircea08 a răspuns:

Sunt multi (mai ales doctori care au lucrat la ATI) care sustin ca au vazut sau s-au intalnit cu rude dincolo - Evanghelia sune clar ca cei crestini merg direct in imparatia lui Dumnezeu iar ceilalti SUNT ADORMITI si se afla in "locuinta mortilor " pana la judecata de apoi. Cei care au vazut altceva, acel altceva NU SE AFLA IN UNIVERSUL PE CARE DUMNEZEU L-A CREAT
Despre Dumnezeu si tot ce tine de viata de dincolo nu exista alte informatii decat cele scrise in Biblie.

| Mircea08 a răspuns (pentru Mircea08):

ERATA - in loc de "care au vazut sau s-au intalnit " trebuia scris "a caror pacienti sustin ca au vazut..."