| AvalohAlyn a întrebat:

Complexitatea și inteligența Corpului Uman (a organismului, a creierului) nu indică faptul că exista un Creator Inteligent care l-a creat? Putea un organism atât de complex, uimitor și inteligent sa fi apărut din intamplare? Nu cred.A fost creat.Voi ce credeți despre acest subiect?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Nimic nu este coincidență, nu există evoluție decât limitată (la fizic), de exemplu, la fluturi. Nu neg că mintea omului nu evoluează, pentru că nu este așa, dar fizic nu poate evolua, poate doar creierul, atât. Poate în anumite condiții utilizate în exces, fizicul să evolueze (piele, oase etc). Să fim serioși, nu deveneam noi din bacterii dita mai titanii.

| minrest a răspuns:

Doar nu a zis nimeni ca organismul uman a aparut din intamplare. Daca organismele vii ar fi perfect create pentru un mediu, degeaba ar fi perfecte; cand mediul s-ar schimba, ar dispare. Iar mediul se tot schimba; unele organsime dispar, altele insa se schimba in timp util, printr-un mecanism simplu: cele mai potrivite cu noul mediu lasa mai multi urmasi decat cele ca se potrivesc mai putin, iar acesti urmasi transmit caracterele care i-au ajutat pe parinti sa lase mai multi urmasi.

| iurii75 a răspuns (pentru minrest):

Este adaptarea la mediul înconjurător, nu evoluție.

| SG1995 a răspuns:

Doar ignori erorile, știi tu, bolile cromozonale, cancerul, sida, hiv, simțurile lipsă, moartea știi tu defecte minori.

| Meme10Memu a răspuns:

Mda.

| Irinel15123532 a răspuns:

Ideea ca totul este doar o coincidenta, nu este nici macar logica.