| IsabelaIssa a întrebat:

" Coranul nu este de la Dumnezeu, aici este argumentul insasi din Coran."
De ce cred musulmanii in el?

20 răspunsuri:
| Rapunzell a răspuns:

Stii cum a aparut religia asta a lor? Era Mahomend, mare si tare, mandru nevoie mare, si intr-o zi i s-a aratat lui ingerul si i-a spus toate cate sunt cuprinse in religia lor, azi. Insa nu ingerul Domnului i s-a aratat lui Mohamed, ci un drac in chip luminos, vestindu-i multe si marunte tocmai pentru a-l rataci. Si Mahomed a crezut, din mandrie. Astazi musulmanii sunt tari in religia lor si stratornici, insa este o religie a dracului. Diavolul s-a aratat de multe ori si sfintilor, tot asa, luand chip de inger de lumina, dar sfantul, smerindu-se, s-a inchinat si dracul a disparut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Rapunzell):

Isus nu a scris nimic asa ca nu putem sti ce e adevarat

| Rapplex a răspuns (pentru Rapunzell):

Asa zici tu de ei, exact la fel zic si ei de tine, doar ca fac referire la Iisus.Tu esti sigura, ai dovezi, ai trait pe atunci? Daca lui Mahomed i s`a aratat ingerul si lui Iisus i s`a aratat un drac in chip luminos? Cum ar fi? E un cutit cu doua taisuri.Care sfinti? Parca nimeni in afara de D-zeu nu era sfant, sau s`au mai schimbat regulile?

| Rapunzell a răspuns (pentru Rapplex):

Daca lui Mahomed i s-ar fi aratat ingerul lui Dumnezeu, permitand astfel crearea unei noi religii, Hristos n-ar mai fi spus "Este un Domn, o credinto, un botez" (Efeseni 4:5), ci ar fi spus "Fiecare dupa capul sau".

| Rapplex a răspuns (pentru Rapunzell):

"Este un Domn, o credinto, un botez" (Efeseni 4:5), ci ar fi spus "Fiecare dupa capul sau". Ii ca si cum ai zice tu ca religia musulmana e cea adevaratalaughing. Normal ca isi apara propriile convigeri.Si ai dreptate ca nu pot fi adevarate mai multe religii(nu ca ar fi vreuna adevarata), dar tu nu ai de unde sa stii daca a ta e adevaratawinking.

| Rapunzell a răspuns (pentru Rapplex):

Hristos isi apara convingerile? Asta e concluzia ta? Hristos Dumnezeu are convingri si si le apara? E musai sa parasesc TPU-ul...

| Rapplex a răspuns (pentru Rapunzell):

Nu ai luat in considerare ca eu nu il consider pe Iisus decat un simplu om.Era si el fascinat de ideea de D-zeu si incerca sa-i fascineze si pe altii.

Răspuns utilizator avertizat
| AragorN88 a răspuns:

Tu crezi in Biblie? De ce?
Daca raspunzi la aceste intrebari atunci ai aflat raspunsul.

| Rapunzell a răspuns (pentru AragorN88):

Biblia este Cuvantul lui Dumnezeu, insuflat Apostolilor prin Duhul Sfant.

| AragorN88 a răspuns (pentru Rapunzell):

Foarte bine atunci, dar daca tu nu respecti religia altora atunci nici eu nu ar trebui sa respect religia ta, corect?
Asa ar putea sa zica si musulmanii despre voi si sa modifice Mahomed cu Iisus. Macar ei stiu cine le-a scris cartea sfanta, pe cand biblia are autori anonimi.

| Rapunzell a răspuns (pentru AragorN88):

Daca as respecta religia altora ar insemna ca admit ca exista cu adevarat ceea ce cred ei. Dar totul e inselare. Una e ortodoxia, singura, cea adevarata. Restul e ratacire.

| AragorN88 a răspuns (pentru Rapunzell):

Ratacit e creieru tau...

| Rapplex a răspuns (pentru Rapunzell):

Tu nu iti dai seama ce prostii scoti pe gura.La fel de adevarat e catolicismul, budismul, taoismul etc.Ii adevarata ca esti tu convertita la ea, daca te nasteai in Orientul Mijlociu, ortodoxia era ratacire, nu? Eu incep sa constat ca majoritatea crestinilor nu isi dau seama ce spun, ori voi aplicati proverbul:"Fiecare cu ce`l doare!".

| Rapunzell a răspuns (pentru Rapplex):

Nu pot fi adevarate mai multe religii atat timp cat ele sunt in contradictoriu. Adevarul este unul singur. Ne vom convinge toti de asta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da biblia e de la dumnezeu / dumnezeu o pus anumiti oamenii care au scris ce a vrut el pe niste table deci sunt secptic oamenii din vremea acea nu stiau sa scrie biblia e o mare minciuna acum 5000 de ani putini stiau sa scrie / daca unui analfabet i s-a aratat dumnezeu ala unde avea sa scrie daca nu stia sa scrie? mohamed avea nevoie de dumnezeu pentru a uni oamenii de partea lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba chiar evenimentele din biblie au fost scrise dupa mult timp dupa ce sau petrecut ca cu noul testament a fost scris dupa zeci de ani / dupa moartea lui e logic ca uni au bagat lucruri sf in ecele evenimente / de ce e biblia mai adevarata ca coranul ambele sunt carti facute sa manipuleze persoane credule

| SimpleGirl26 a răspuns:

Pentru ca asa au ei religia