| DimmuBorgir666 a întrebat:

Creati o compunere cu titlul "credinta si munca".

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Tie lene sa-ti faci temele? O.O

| soimos a răspuns:

Ce titlu!
Ce legatura sa aiba credinta cu munca?

Poate o fi vorba de "ora et labora" adica rugaciune si munca, adica principiul pe care se bazeaza viata calugarilor.

| sinx a răspuns (pentru soimos):

Pai ideea era sa ii facem noi temelewinking nu vezi ca s-au ingramadit oamenii sa ii raspunda? Daca era inteligent/inteligenta punea intrebarea sub alta forma si obtinea categoric mai multe raspunsuri.

| soimos a răspuns:

Poi atunci hai sa-ti spunem adevarul!
"munca calugarilor se numeste poponarie!

Si legatura intre munca si credinta, este exact ca legatura dintre minciuna si adevar.
Adica cu cat crezi mai mult cu atat STII mai putine, si pentru a muncii competent este nevoie sa STII cat mai multe, si sa nu crezi nimic, pentru ca lumea asta se bazeaza pe Stiinta!
Pina si la seminarul de popi nu esti admis pentru ceea ce crezi, ci tot dupa ceea ce STI!

| Mindreader13 a răspuns:

Nu.

| Corin4ik12 a răspuns:

De ce nu i-ai face temele in loc sa-i intrebi pe altii despre aceasta? O_o