| OctavianDanielMaria a întrebat:

Creationism sau evolutionism? Voi ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| rexiomaria a răspuns:

Evolutionismul poate fi dovedit, intr-o anumita masura, si studiat in timp.
Evolutia nu mai este o simpla teorie de ceva timp, este o teorie si un "fact".

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns:

Creatie. Dumnezeu este marele si singurul creator. Creationismul este o simpla teorie la fel ca evolutionismul. Creationistii nu-l recunosc pe Dumnezeul adevarat descris in Biblie. De creationism apartine deismul si panteismul.

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Omul care crede in teoria evolutiei vede bacterii cu ochi si cu picioare. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Ma inveti tu pe mine care aveam 10 la botanica si la biologie si la anatomie? Fugi de aici! rolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat
| Steregoi a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Vezi-ti barna din ochii tai si apoi mai vorbim.

| rexiomaria a răspuns (pentru Steregoi):

Evolutionismul poate fi dovedit, intr-o anumita masura, si studiat in timp.
Evolutia nu mai este o simpla teorie de ceva timp, este o teorie si un "fact".

| Golyat18 a răspuns:

Cam amandoua...

| tupu13 a răspuns:

Evolutionism