|

Crede careva cu adevărat în zeul Satan?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| a răspuns:

Fancocacola,vezi ca vad ce scrii, la fel si tu.Degeaba m-ai ''ignorat''.Dar na, ce sa faci cu copiiirolling on the floorei ma baga in seama si tot ei ma ''ignora''rolling on the floorEi mereu fug la fusta mamei lor cand te iei de iei.

| a răspuns (pentru dany1988):

Eu cred ca exista zeul Satan. rolling on the floor

| a răspuns (pentru Meme10Memu):

Da,exista, ca Harry Potterrolling on the floor

| a răspuns (pentru dany1988):

Harry Potter exista. E acel actor.

| a răspuns (pentru Meme10Memu):

Nu exista personajul.

| a răspuns:

E posibil. Fiecare poate sa creada ce vrea. Credinta nu tine cont de realitate. E doar o presupunere de cele mai multe ori falsa careia i se atribuie de catre credincios aceeasi valoare pe care o are un adevar. Un credincios nu prea tine cont de realitate. El are convingerile lui. Daca ii arati ceva real ce contravine credintei lui, el nu va accepta acel lucru. Pentru el nu conteaza adevarul. Credinta lui e mai puternica decat adevarul. Asta se intampla deoarece acele lucruri in care el crede sunt lucruri accesibile puterii lui de intelegere si ii confera credinciosului un sentiment de incredere si de siguranta similar, daca nu chiar mai puternic decat ar face-o cunoasterea si acceptarea realitatii.

| a răspuns:

Crestinii au avut nevoie de povestiri ajutatoare ca sa inteleaga anumite concepte despre spiritualitate.
Asa a fost inventat si un Bau Bau numit Satan.

| a răspuns:

Eu cred in mine