| MrJoker30 a întrebat:

Credeti ca ateistii vor lua controlul asupra populatiei Romaniei prin propaganda lor si vor produce schimbarea demografica pe care si-o doresc demult? Vad ca secta lor se extinde tot mai mult.

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

Nu sunt bolsevici ci legionari, extremisti de dreapta, fascisti, gunoaiele omenirii.

70 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Fi linistit, in curand toti se vor "converti". Nu va vine sa credeti dar mai asteptati putintel. Atunci vei cauta cu lumanarea un ateu.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Se vor converti si vor fi crestini cu numele a?

| Mclaren12 a răspuns (pentru RAY):

Aveti grija cu utilizatorul "danut" ca el stie numai sa jigneasca si cand vine vorba de un argument ceva face de parca ar fi paralel cu planeta asta.
https://www.tpu.ro/religie/cum-pot-sa-i-simt-prezenta-lui-dumnezeu/

| MrJoker30 explică (pentru danut):

In ce se vor converti? Nu inteleg.

Răspuns utilizator avertizat
| MrJoker30 explică (pentru RobertG101):

Pai vad ca asta fac iubitii vostri atei... daca nu le confirmi vorbele, esti prost, cretin, mooist ortodox! laughing))))

| danut a răspuns (pentru MrJoker30):

In "credinciosi", toti, in curand. Vor urma "curentul" (trendul) mondial care va bantui toata lumea. In curand.

| danut a răspuns (pentru Mclaren12):

In principiu cu fascisti nu discut, ii arunc la lada de gunoi ai istoriei daca nu isi schimba caracterul. Fascisti sunt aidoma sodomistilor, aceiasi tagma.

| danut a răspuns (pentru RobertG101):

Uite ca incepi sa intelegi cate ceva, usurel, usurel, te felicit pentru perspicacitate, foarte curand, cine urmareste stirile mondiale ca la noi nu se spune nimic va afla. Succes.

Răspuns utilizator avertizat
| MrJoker30 explică (pentru danut):

Tu te referi la satanism... nu crestinism.Niste gunoaie si aia.

| Dandanache a răspuns:

Schimbare demografica? Si-au propus sa se angajeze toti la farmacie si sa gaureasca prezervative?

| RAY a răspuns:

Ce propaganda visezi tu ateista? ce legatura are ateismul cu scimbarea demografica, numa aiureli

| MrJoker30 explică (pentru RAY):

Pai si ce libertate de exprimare mai e aia cand imi baga fortat ideile lor in cap si ma injura? Am intrat ieri pe un video de-al lui atentie cad mere despre religie, a comentat unul ca religia e o prostie, cei mai multi i-au tinut partea, a zis unul ca toti crestinii ar trebui persecutati doar pentru credinta lor, ca isi baga p**la in mama de ortodox prost etc... Pe internet ei sunt mari pizdari anonimi care injura fara motiv; nici argumente sa contrazica n-au.
Zic ca toti preotii sunt homosexuali: pai de unde stiu ei asta? laughing))) Au fost acasa la fiecare sa vada ce face? Dar cand ia un doctor milioane spaga de ce nu le porneste moara aia imbecila? Si nu, nu o sa spun ca toti doctorii sunt spagari, ca am intalnit unii foarte de treaba... ca nu sta toata institutia in capul unui membru. Pai ba frate asta mai e libertate sa iti versi tu borsu chiar daca nu te bag in seama? laughing))) Frustrati rau, ce sa zic. A, si parca luptati pentru libertate, dar apoi spuneti ca astia ca mine trebuie inchisi sau altii: credinciosii trebuie persecutati. Mai lumina-ti-va mintile, bolsevicilor.

| RAY a răspuns (pentru MrJoker30):

Tu la ce linbaj ai ce legatura ai tu cu iisus?

| anonim_4396 a răspuns (pentru MrJoker30):

Dupa ce o sa scape de religiosi omorandu-i, ateii o sa se certe/bata/omoare intre ei pana mai raman cativa dintre ei si probabil pana la disparitia omului. Demonii s-ar ucide intre ei dar ei nu pot sa se ucida intre ei. happy

| RAY a răspuns (pentru danut):

Felicitari pentru raspuns, un adevarat crestin care isi considera aproapele gunoaie, se vede ca nu ai citit biblia

| danut a răspuns (pentru RAY):

Opinia si concluzia ta, unde am spus eu ca oamenii sunt gunoaie? Daca tu crezi ca se pot numi oameni aceia cate tin la deviatile lor precum sodomismul sau fascismul atunci traim pe alte planete.

| danut a răspuns (pentru MrJoker30):

Nu sunt bolsevici ci legionari, extremisti de dreapta, fascisti, gunoaiele omenirii.

| RAY a răspuns:

Nu judecaţi, ca să nu fiţi judecaţi.2 Căci cu ce judecată judecaţi, veţi fi judecaţi; şi cu ce măsură măsuraţi, vi se va măsura.3 De ce vezi tu paiul din ochiul fratelui tău, şi nu te uiţi cu băgare de seamă la bîrna din ochiul tău? 4 Sau, cum poţi zice fratelui tău:,, Lasă-mă să scot paiul din ochiul tău„, şi, cînd colo, tu ai o bîrnă într’al tău?… 5 Făţarnicule, scoate întîi bîrna din ochiul tău, şi atunci vei vedea desluşit să scoţi paiul din ochiul fratelui tău. (Evanghelia după Matei 7:1-5)

Se pare ca ati uitat de biblie

| MrJoker30 explică (pentru RAY):

Got triggered my neega?

| danut a răspuns (pentru RAY):

Ce bine stiti voi sa mazgaliti Biiblia, ai utat de versetul: fiti blanzi ca porumbeii dar intelepti ca serpi. Adica nu fiti violenti dar nici nu va lasati Calcati in picioare de toate gunoaile sataniste care isi bat joc de voi si credinta voatra. Se vede ca nu ai citit inca Biblia.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Unde scrie in biblie asa ceva? „Fiţi înţelepţi ca şerpii şi blânzi ca porumbeii" (Matei 1) atat scrie. Înţelepciunea şarpelui constă, după tâlcuitori, în faptul că, atunci când baţi un şarpe, acesta îşi fereşte mai ales capul de la lovituri. Tot aşa şi creştinul, în necazuri şi în situaţii dificile, trebuie să-şi păzească mai ales credinţa. Înţelepciunea şarpelui mai înseamnă şi aceasta: atunci când vrea să-şi lepede pielea cea veche, se strecoară printr-o crăpătură strâmtă, deoarece altfel nu şi-ar putea-o lepăda; aşa şi creştinul, dacă vrea să se despartă de omul cel vechi, trebuie să meargă pe calea cea îngustă, după învăţătura evanghelică. Iar blândeţea porumbelului înseamnă nerăutatea şi iertarea în supărări sau necazuri şi în altele de acelaşi fel

cand te-am jignit eu? nu poti retine toata biblia

| RAY a răspuns (pentru danut):

Si tu nu ai aceiasi credinta? Nu este parerea ta ca Dumnezeu nu exsta, nu ati facut voi postulate in aceasta problema (CREDINTA). Nu sunteti voi o MINORITATE, grupare care CREDETI ca voi sunteti buricul universului si ca Dumnezeu nu exista? Sa intelegem ca spuneti ceva dar habar nu aveti ce spuneti?
Cum sa ai credinta daca ateismul inseamna lipsa credinteti? parerea mea este ca dumnezeu asa cum este descris in biblie nu exista in proportie mare, iisus a fost un profet care da a existat asta cred,dar el nu a spus ca este zeu sau trimis de cineva,astea sunt inveti religioase,primi crestini erau gnostici, iar biblia a modificata de foarte multe ori in folosul unor religii, nu suntem buricul pamantului, si suporteri unei echipe de fotbal pot avea o comunitate, nu stiu de ce copii i dat tu dar un ateu nu se crede buricul universului, care ateu de pe TPU a spus ca e buricul universului? nu toti care nu au religia ta sunt ateii, tu asa ai impresia ca toti sunt ateii?

| danut a răspuns (pentru RAY):

Credinta nu este un atribut al crestinilor ci a tuturor oamenilor. Eu CRED IN,,, si aici adaugi lucrul, fiinta, ideea in care crezi INCLUSIV ATEISMUL. Cand NEGI CEVA accepti OPUSUL. Nu exista in natura starea de NEUTRU, acest lucru este o aberatie, ori esti pro ori contra dar in momentul in care iti indrepti OPTIUNILE spre partea opusa aceata inseamna ca iti oferi acceptul pentru acea parte adica CREZI IN ACEL LUCRU, opinie, fiinta, etc. Greu la deal cu boii mici, nu?

| danut a răspuns (pentru RAY):

Asta crezi tu care vrei sa manipulezi informatia, eu cred ca Dumnezeu a spus sa nu ne lasam badjocoriti de adepptii satanei. Filozofia (jocurile de cuvinte) nu are legatura cu ctrestinismul. Treci la filozofie.

| danut a răspuns (pentru RAY):

Ai opinii anti Biblice sau cum sa spunem esti un opozant al celor scrise in Biblie, cum vrei sa te caracterizez in asemenea conditi? Ai opinii yehoviste? Cand negi Dumnezeirea lui Isus, il negi pe Dumnezeu, pe oricare din cei Trei. Pentru mine asta inseamna SATANISM, nu ateisn te hotareste.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Deci eu am credinta pentru fantome, spiridusi etc

| RAY a răspuns (pentru danut):

Deci cine nu e de religia ta e satanist? Eu am scris ca din punct de vedere istoric iisus a fost un filozof faza cu sfanta treime apoi inventata, anti religioase nu anti biblice, adumi tu mie prima biblie de acum 2017 de anii sa o studiem nu biblia modificata timp de mii de ani, fiecare are dreptul sa creada in ce doreste si tu ai opini anti islamice, satana e doar un inger care ispita lumea atat

| RAY a răspuns (pentru danut):

Satana nu il neaga pe dumnezeu, satana e un slujitor a lui dumnezeu, pentru tine 5, 5 miliarde de persoane sunt satanisti, ura asta nu e buna care o ai in tine, nu exista satanisti e o inventie tampita

| danut a răspuns (pentru RAY):

Dreptul tau.

| danut a răspuns (pentru RAY):

D.p.d.v. istoric Isus ESTE Dumnezeu, iar daca EXISTA Dumnezeu atunci Biblia a luat forma dorita de EL, caci altfel NU AR FI Dumnezeu si am vorbi inutil. Neantelegerea in gandirea ta survine din incercarea de a manipula informatia in sensul dorit de tine. Nu ai inteles inca ca nu exista in lume nuante de gri, totul este (lupta) intre alb sau negru. Adica intre Dumnezeu si Satana iar alegerea credintei o faci tu, nu eu.

| danut a răspuns (pentru RAY):

Satana nu are cum sa-L nege pe dumnezeu, oamenii o fac la indemnul Satanei. Satana s-a vrut dumnezeu asa ca NU MAI ESTE in slujba Acestuia. Pentru mine 5, 5 miliarde de oameni nu sunt satanisti pentru ca nu il cunosc pe Dumnezeu DAR aceia care il resping pe Creator ca Dumnezeu (Isus Hristos), SUNT. Satanisti sunt cei ce resping Dumnezeirea lui Hristos sau se inchina direct Dracului, ca exemplu toate vrajitoarele, ghicitorii in carti si alte minuni, numerologi, energo terapeuti, parapsihologi, radestezisti, spiritisti, etc.

| MrJoker30 explică (pentru danut):

Mai usor cu cuvintele premium la ateist. laughing)))))

| RAY a răspuns (pentru danut):

Trist un tanar cu atata ura in el

| danut a răspuns (pentru RAY):

Vezi ca inca nu ai inteles nimic, nu mai sunt tanar demult iar ce iti spun este din experienta multor ani de viata, nu citesc de pe internet ci din viata. Nu este vorba de ura ci doar de tristete cu gandul la cat va prostit satana si a reusit sa creeze tineri cu asemenea mod gandire si cu un viitor cu perspective atat de SCURTE.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Dumnezeu sa isi de a pace daca exista si iubire

| Holiday a răspuns:

Ateismul nu este o secta.

| MrJoker30 explică (pentru Holiday):

Nu este, dar actioneaza ca o secta big grin pe unde prind isi arunca ideile si te injura daca nu le bagi in seama...

| Holiday a răspuns (pentru MrJoker30):

Acum ce sa zic...cand vezi pe unii stand la coada sa linga oase crezand ca primesc ceva, sau bolborosind tot felul de tampenii despre spiridusi inexistenti, parca iti vine sa mai scapi cate un "ba dar prosti mai sunteti..."
Chiar nu prea e de condamnat...

| MrJoker30 explică (pentru Holiday):

Eh, adevarul este ca si la voi e aceeasi chestie laughing)) P.S.: aia cu oasele nu e o datorie in biserica

| Holiday a răspuns (pentru MrJoker30):

Nu e datorie...e prosteala pe fata...

| MrJoker30 explică (pentru Holiday):

DEUS VULT! xaxaxaxaxa

| MrJoker30 explică (pentru Holiday):

Hmm... pai nici nu eu nu as sta sa pup moaste in conditii meteo extreme zile in sir... ca nu arr cine stie ce importanta.

| Holiday a răspuns (pentru MrJoker30):

Da, da, sigur...Deus VULVA!

| MrJoker30 explică (pentru Holiday):

In the name of SHIT! laughing)))

| danut a răspuns (pentru Holiday):

ATEISMUL ESTE o religie sau se comporta ca o religie.

| Dandanache a răspuns (pentru danut):

ATEISMUL se comporta? happy Ete naiba, o fi vreun om.

| danut a răspuns (pentru Dandanache):

Adepti acestuia, multumit?

| RAY a răspuns (pentru danut):

Ce dogma, credinta are ateismul?

| RAY a răspuns (pentru danut):

Cum se comporta ateii?

| danut a răspuns (pentru RAY):

Atei CRED ca nu exista Dumnezeu. Este o dogma.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Eu nu cred in fantome desi am alta dogma, tu crezi in fantome? tu crezi in zeus? desi si tu ai o dogma pentru zeus, ateismul nu este o dogma Dogma (gr. δόγμa, inițial "părere") este un postulat pentru o religie, care este considerat de către o grupă de oameni drept adevăr absolut, infailibil, care nu poate fi pus sub semnul întrebării.

| danut a răspuns (pentru RAY):

Precum dogmele lor.

| RAY a răspuns (pentru danut):

Ce dogme?

| danut a răspuns (pentru RAY):

Si tu nu ai aceiasi credinta? Nu este parerea ta ca Dumnezeu nu exsta, nu ati facut voi postulate in aceasta problema (CREDINTA). Nu sunteti voi o MINORITATE, grupare care CREDETI ca voi sunteti buricul universului si ca Dumnezeu nu exista? Sa intelegem ca spuneti ceva dar habar nu aveti ce spuneti?

| RAY a răspuns (pentru danut):

Credinta inseamna a crede in ceva, nu poti avea credinta daca nu crezi in ceva, cum tu ai credinta pentru brahma asa si eu am credinta pentru dumnezeu simplu, faza cu buricul universului de unde au luat o nu e adevarat asa ceva

| SG1995 a răspuns:

Altu care sufera de paranoia, ia vezi mai pe la un psihiatru.

| MrJoker30 explică (pentru SG1995):

Este un adevar. Ateistii vor sa isi extinda fabulele si sa ia control asupra populatiei, iar despre ortodocsi au sa manance caca.

| RAY a răspuns (pentru MrJoker30):

Ce fabule omule

| MrJoker30 explică (pentru RAY):

"Ca ateu as executa crestinii", "biserica e primul lucru care trebuie ras de pe fata pamantului" si "burn the churches down" nu cred ca sunt fabule, pi2doi.

| WaterDrop a răspuns:

Secta? Daca faptul ca oamenii au inceput sa se elibereze de sub sclavia bisericii, poate fi numita secta, meriti sa fii inchis in aceiasi celula cu Pomohaci.

| MrJoker30 explică (pentru WaterDrop):

Nimeni nu e sub sclavie in cadrul bisericii durule big grin ba chiar ma simt mai liber cand ma duc la biserica happy

Răspuns utilizator avertizat
| Teffan a răspuns:

Te las sa crezi in continuare ca ateismul este o secta.

Da, cred cu tarie ca in ceva sute de ani, nu vor mai exista nici traditii nici crestinism in tara asta si in lumea intreaga.
De abia atunci vom vorbi de omenie si morala.

| MrJoker30 explică (pentru Teffan):

Nu va fi morala aia, va fi lunea asta doar un zoo, fiecare isi face de cap si "isi cere drepturile". big grin In America numai e la moda sa fii tolerant dar cum Romania e intotdeauna mai in urma... na big grin

| Teffan a răspuns (pentru MrJoker30):

Lumea trebuie sa isi ceara drepturile,in democratia cu care toti ne laudam.
Zoo e acum,cand animalele de prada,aka majoritatea,ataca "prada",aka minoritatea.
Si cum planeta Pamant este doar un rahat de purice in Univers,ma intreb vesnic,de ce?

Toti trebuie sa traim egali iar spiritualitatea crestina,organizata in stat,ca o religie,intr-o tara ca Romania in care pare a fi teocratie,dauneaza acestei egalitati,impunand "traditii" si "normalitati",catalogand orice alt punct de vedere si orice stil de viata diferit ca fiind "anormal","diavolesc".
Si de asta este daunator acest crestinism si ar fi mai bun mort.
Pentru sectele crestine am tot respectul.
Pentru religia majoritara care arata cu degetul pe oricine si nu-si vede de treaba ei,am toata repulsia.
Crestinismul trebuie ramas la stadiul de spiritualitate,si nu organizat in stat,pentru ca eu nu ma consider crestin daca am fost botezat de un dubios popa.
Crestinismul este in suflet,nu in societate si este departe de cum il reprezinta biserica ortodoxa si catolica,care face din el o "traditie" si un stil de viata obligatoriu.A facut din el asta atata timp, prin violente, prin razboaie, prin crestinari fortate.

Sper doar sa se termine cu perioada de glorie a acestei mizerii si sa se ajunga intr-o epoca in care spiritualitatea sa se afle doar in tine, iar oamenii sa aiba aceleasi drepturi.

| MrJoker30 explică (pentru Teffan):

Toata lumea traieste egal domnule big grin

| sir sanjei a răspuns:

Hehe.
Suntem o secta infecta!
O sa va luam femeile in ***, o sa va transformam copiii in sclavi, o sa va legam de stalpi si o sa va dam foc daca va rugati la zeul vostru, o sa va torturam zi si noapte pentru a renunta la credinta voastra, o sa va biciuim si o sa va ucidem femeile cu pietre daca sunt violate...
Mwhahahahaha, de fapt astea sunt chestiile pe care le-au facut crestinii.
Pe noi ateii, ne cam doare in dos de oricare zeitate!

| MrJoker30 explică (pentru sir sanjei):

Pai vad ca cam asta vreti sa faceti big grin