| Genesis2014 a întrebat:

Credeti că dacă un om in fustă,si cu un buchet de busuioc,poate,,sfintii"o masină, si aceea masină va functiona bine? sau depinde de fapt de soferul care o conduce, si atentia cu care sofeaza?
http://www.youtube.com/watch?v=N8Q9J62n09s
Stiti ca popii,,sfintesc" si armament : pistoale,mitraliere, tancuri, rachete?
TOATE acestea contra cost!
Care este scopul lor de fapt?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

De a face bani, pentru ca in Biblie in nici un loc nu arata ca Isus sau discipolii sfinteau lucruri cu busuioc si apa.

| sublime89 a răspuns:

Oamenii ar face orice ca sa creada ca vor avea noroc, sau vor fi feriti de probleme. E o superstitie inrudita cu astrologia intr-un fel. Acolo cauti pe cer semne care sa-ti dezvaluie viitorul, iar aici vrei sa-ti "afli" viitorul sfintind anumite obiecte din viata ta. Mai degraba vrei sa te asiguri ca acel viitor va fi intr-un anume fel, adica favorabil tie.