| white93 a întrebat:

Credeti ca Domnul Nostru Iisus Hristos va veni pe Pamant?

Răspuns Câştigător
| VictorL a răspuns:

Vor fi timpuri grele cand multi oameni se vor da de partea Diavolului
Cer ce vor indura greutati si vor crede cu adevarat in Dumnezeu si nu vor fi inselati de diavol ci se vor ruga la Domnul nostru aceia il vor vedea si vor mosteni imparatia Cerurilor!

| white93 explică (pentru VictorL):

Si nu se scrie ''Diavol'', ci ''diavol'' daca esti crestin happy

27 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Da, când o să vină și Odin și Artemis de mână, de ce întrebi?

| Hombre a răspuns:

Sigur ca va veni, peste vreo 3 mii de ani, asteapta.

| KodrutZ a răspuns:

O fi domnul vostru, nu e si al meu si a multor altora. Posibil sa graviteze pe undeva prin galaxie, dat fiind faptul ca e un pic cam extraterestru' nea' gizas. In rest, daca vine, biserica va fi prima institutie care va incerca sa il anihileze.

| RAY a răspuns:

Pentru cine sa vina? nimeni nu il reprezinta pe iiisus, crestini nu exista doar cu numele, rar unul la un milion

| OnuOnulică a răspuns:

Poate el e chiar pe pamanat si noi inca nu stiam astawinking

| sublime89 a răspuns:

Si daca n-ar fi mort tot n-ar putea sa vina, pentru ca nu are cu ce. Crezi ca-i da d-zeu o nava spatiala? laughing

| oprescudorin11 a răspuns:

Poate ca este deja, nu-l vezi?

| Alcyon a răspuns:

In biblie sunt mult povestioare, incarcate de simboluri ce pot fi interpretate in multe feluri. N-avem cum sa stim ce va fi.

| Exilee a răspuns:

NU stiu cum sa ma pronunt, deoarece EL este si omniprezent, insa stiu ca la sfarsitul lumii, va reveni cu slavapentru ca sa judece vii si mortii.

| CinevaNou a răspuns:

Nu era omniprezent?

| Moisie a răspuns:

Da sunt sigur ca va veni!
Tocmai am auzit ca cica si-a cumparat o trotineta cu care sa vina mai repede!

| fllu07 a răspuns:

In corp uman nu va mai veni niciodata, dar acum el este intronat rege in ceruri, rege al regatului lui Dumnezeu. el este prezent, in sensul ca ceea ce se intampla in lume, arata ca traim in ultimele zile, este prezent ca rege pe punctul de a interveni. vezi matei 24:3 pana la 14.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| HellGirl666 a răspuns:

☮ Când porcii vor zbura, iar merele vor crește în bananieri.

| Polonic1 a răspuns:

Pai exista?

| Kalla a răspuns (pentru Polonic1):

Iisus Hristos ca Buddah sau altii s existat.Chiar zilele astea la Istorie invatam despre El cuma fost procesat, cum romanii au reactionat la crestinism. Iisus chiar a existat. Daca nu crezi ca a fost Fiul lui Dumnezeu este treaba ta dar sa stii ca in istorie El isi merita locul.

| Polonic1 a răspuns (pentru Kalla):

Eu am intrebat daca exista(timp prezent), tu imi spui ca a existat(timp trecut). Deci tu spui ca nu mai exista.
PS. Nu prea sunt dovezi ca ar fi fiul lui 'mnezo si nici nu prea sunt dovezi ca a existat.

| Kalla a răspuns (pentru Polonic1):

Sunt.Si mari pagani romani vorbesc despre el in carti si documente.Romanii spun asta. Daca cateva mii de persoane (nu numai monoteistii) firesc ca este adevarat.Si daca invat la istorie inseamna ca este adevarat.Paganaii de la Roma vorbeau despre miracolele lui.Era un fel de Snoop Lion in acele timpuri, era foarte faimos chiar daca el nu vroia.De asta a fost ucis pentru ca multumita lui sclavii evrei faceau revolutii impotriva sclaviei romane.

| Polonic1 a răspuns (pentru Kalla):

1.Chiar era ca Snoop Lion, prin faptul ca vorbea ca si cum ar fi fumat "iarba".(Daca a existat).
2.A fost ucis pentru ca se recomanda drept "fiul lui 'mnezo".(Daca a existat)
3.Despre Harry Potter s-au facut si filme si totusi Harry Potter nu exista.

| LiviuAlexoiu a răspuns:

Eu, personal, nu cred ca Iisus Hristos "va veni" pe pamant.
Opinia mea...

| Allesya1097 a răspuns:

Nu se stie!

| white93 explică:

Am citit raspunsurile, si nu m-am referit la ca ''a venit'' stiu si eu si cred si in El...ce am vazut in unele raspunsuri.Ce am intrebat a fost o intrebare retorica adica daca o sa mai vina.Voi alege un raspuns castigator.

| AndreiCosmin2 a răspuns:

El a venit deja dar va mai veni odata la Apocalipsa si tot raul va fi infrunt.El intotdeauna este cu noi, deci nu iti va probleme daca e sau nu pe pamant.

| Noah4823 a răspuns:

Suntem o copie a cea ce crestinii numesc Rai (oameni < Ingeri, univers < rai )noi asemnanandune si avand ca ideal pe Dumnezeu. Atunci cand va veni Iisus pe pamant se zice ca lumea noastra va deveni ceva asemanator unui Rai! Dupa parerea mea asta se va intampla cand noi vom evolua indeajuns!

| Ubitzik a răspuns:

Sigur nu!