| cristianpaduraru a întrebat:

Credeti ca Dumnezeu e o hipnoza? E de ajuns sa asculti doar un verset si deja esti hipnotizat? Cat tine hipnoza? Eu de multe ori uit de Dumnezeu cum se poate asa ceva? Deci cand citesc un verset parca intru in hipnoza, dar cand trece ceva vreme se scurge ultima picatura de hipnoza.Deci tu il parasesti pe dumnezeu si tot tu te intorci la el?

2 răspunsuri:
| Mclaren12 a răspuns:

Bine spus hipnoza. Crestinii sunt "hipnotizati" sa creada ca oile intr-un basm si nici dupa 2000 de ani cu atat de multe cunostinte la discretie tot nu reusesc sa treaca peste credinta oarba si sa constientizeze ca realitatea nu este cum cred ei.

| CinevaAnonimă a răspuns:

Depinde de felul in care vezi lucrurile. In nici un caz nu este hipnoza! Uiti din cauza faptului ca fie esti incepator, fie esti nepasator.,, Se scurge hipnoza''(se termina acea stare din timpul lecturii), deoarece nu esti obisnuit cu lectura Bibliei si dupa un singur verset probabil ti se pare ca stii foarte multe. Asta se intelege din ceea ce ai spus, nu am nici o intentie sa descurajez sau sa jignesc. Din contra, te-as incuraja sa citesti in continuare si sa nu fii afectat de toate relele auzite! Doamne ajuta!