| chiftelutacrocanta a întrebat:

Credeti ca Dumnezeu e plinul care umple golul? Divinitatea care goneste frica? Caldura care goneste frigul? Intamplarea care vindeca rana? Somnul care odihneste trupul? Hrana care vindeca foamea,apa care goneste setea si asa mai departe? Satan e o lipsa? E lipsa lui Dumnezeu Satan? Adica Satan e frica,foamea, setea, oboseala, suferinta si asa mai departe?

9 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Am fost creați cu necesități spirituale, deci cei care nu isi satisfac aceste necesități, nu au acea fericire autentică. Simt ca ceva le lipsește și nu știu ce.Au un gol.

| T0T a răspuns:

Satan este nimicul, Dumnezeu este totul, poți zice. Ca în univers, vidul este întunecat și rece. Energia prezentă și exercitarea ei îl încălzește și luminează.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-a pus cineva sa faci propaganda iudeo-crestina pe aici? Ca intrebarile astea doar asta denota.

| Elenina356 a răspuns:

Lucrarea lui Dumnezeu e libertatea deplina, iar a Satanei e lucrul care te abate de la aceasta.

| AdrrianAvram a răspuns:

Dumnezeu este tot. Hristos este iubire și pace. Satan este plăcere și intru final pierzare. Dacă te mulțumești cu satan vei avea o clipa de fericire și o viață de chin. Dacă te unești cu Hristos vei avea o viață de suferință și o fericire eternă...

Răspuns utilizator avertizat