| JustDanceFanRO a întrebat:

Credeti ca Dumnezeu exista? Ce religie sunteti?

Răspuns Câştigător
| mentholinks a răspuns:

Pai e mai logic sa existe decat sa nu existe. Daca n-ar exista, Universul ar fi aparut din nimic si tu ai fi produsul unei combinari hazardate de molecule. Ti se par logice chestiile astea?

15 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Da, exista! Ateu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Purec):

Fail.

| danay72 a răspuns:

Da,exista.Martora a lui Iehova.

| RAY a răspuns:

NU,ateu,cica e mai logic sa existe? adica din nimic o aparut un zeu care a creat 40 de miliarde de sisteme solare asa din nimic apoi revenind pe pamant tia ales o planeta si tia dus poporul prin pustiu 40 de ani, da foarte logic ce sa spun, e logic daca vrei o viata vesnica, cineva sa te ajute la nevoie da, nu daca esti rational

| Dorugar a răspuns:

De crezut fiecare este liber sa creada ce vrea!
Problema este acolo unde vorbim de realitate, adica de adevar!
Si in Realitate vedem ca Dumnezeu NU EXISTA ...asta cu toata ca in credinta poate exista, tot asa cum exista si Greuceanusau Pinochio

| Irina31 a răspuns (pentru Dorugar):

In cazul in care Dumnezeu nu a existat, cu siguranta a aparut cand am inceput eu sa cred in El, c a sa nu fiu dezamagita happy In Biblie scrie ca totul este cu putinta celui ce crede happy Deci, tine minte: DUMNEZEU EXISTA happy

| Dorugar a răspuns (pentru Irina31):

Da sigur ca da, exista in Biblie, si in mintile celor care iubesc povestile Biblice, dar in realitate prezenta lui Dumnezeu este muuuult mai mica decat atotprezenta lui Mos Craciun

| Irina31 a răspuns (pentru Dorugar):

Daca eu nu iti vad tie creierii inseamna ca as putea presupune ca nu ii ai, nu? da happy nu ai creier pentru ca nu ii vad eu big grin
Intelegi aluzia? Daca tu nu il vezi pe Dumnezeu nu inseamna ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AGNOSTIC (Si asta explica tot )

| Drolja a răspuns:

Nu sunt nicio religie, dar dac-aş fi, cu siguranţă aş fi Droljteism.

| Inception a răspuns:

Da,exista.
Creștin.

| Irina31 a răspuns:

Dumnezeul in care a crezut Moise e Dumnezeul in care cred si eu.
Stii ce im se pare mie interesant? E un mister pentru mine faptul ca multi nu cred in Hristos, dar totusi il amintesc mereu cand se raporteaza la ani: "anul...inainte de Hristis", "anul... dupa Hrsitos". Da, stiu ca se foloseste si expresia inaintea erei noastre si era noastra. dar de ce se foloseste si cea cu Hristos?

| Dorugar a răspuns (pentru Irina31):

Pai atunci inseamna ca nu stii ce faci!
Pai absolut toti crestinii il au ca Dumnezeu pe Christos, si astfel ei se inchina fapturii, adica unei creaturi, in loc sa se inchine Creatorului.
2 Din incultura, si din cauza propagandei religioase care-l confunda VOIT pe rabinul Isus cu cineva despre care Biblia nu ne precizeaza cine este, sinici cand Isus a fost UNS in functia de Rege ca sa devina el Christosul

| Irina31 a răspuns (pentru Dorugar):

Christos si Dumnezeul lui Moise sunt tot una, nu vrei sa intelegi? Dumnezeu e compus din Tatal, Fiul (Christos) si Duhul Sfant... iar de-a lungul istoriei, au fost perioade in care unul din trinitate a fost mai expus decat ceilalti (mai aproape de oameni): in vechime a fost expus Tatal (atunci cu Moise si toate celelalte), acum 2000 de ani Isus, iar in prezent Duhul Sfant care e cu noi.

| KatiKata25 a răspuns:

Da! Baptista.