| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca Evangheliile sunt adevarate?

8 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Mai mult sau mai putin, Iisus a existat cu siguranta, dar nu putem spune ca toata actiunea cel 4 evangheli este reala, deoarece cel 4 scrieri au la baza surse orale care sau cam contrazis, avand in vedere ca au fost scrise la cca. 40 de ani de la evenimentele cu pricina.

| RAY a răspuns (pentru SG1995):

De acord cu tine, pe cine intereseaza am aici un studiu biblic despre vt si nt http://documentare-online-2018.blogspot.ro/

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Ray, cand sa intru sa urmaresc materialul, n-am putut, verifica ce-i pe acolo.

| minrest a răspuns (pentru RAY):

Mai ales ca am intrat pe materialele tale in repetate randuri.

| minrest a răspuns (pentru RAY):

M-am linistit, man, mi-ar fi parut rau sa se piarda atata material.

| RAY a răspuns (pentru minrest):

Ce chestie credeam ca nu intra nimeni pe blog, ma bucur ca intri

Răspuns utilizator avertizat