| LoveToHate a întrebat:

Credeti ca extraterestrii au o forma divina in care cred?

Răspuns Câştigător
| alexandra2859 a răspuns:

Sunt sigura ca exista si ca sunt prea destepti ca sa creada in ceva.

52 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Extraterestrii (sau cel putin o parte din ei) daca exista cred in Dumnezeu.

| Inferno a răspuns:

Extraterestrii sunt fiinte biologice.

| LoveToHate explică (pentru Inferno):

Si asta-i impiedica sa creada in ceva superior lor?

| Inferno a răspuns (pentru LoveToHate):

Intrebare suna asa:"... extraterestrii au o forma divina?"
Eu am spus ca nu au forma divina, au forma bilogica.

| olgun a răspuns (pentru Inferno):

Cum suna intrebarea?happy ..in capul meu suna altfel :'' Daca extraterestrii cred intr-o Divinitate.'' Iar raspunsul meu este Da!(doar cei credinciosi dintre ei ca si unii dintre oameni ).

| LoveToHate explică (pentru Inferno):

Si apoi am spus in care cred.In fine, m-am exprimat eu gresit!happy

| Giuvaer a răspuns (pentru Inferno):

Pacat ca nu exista asa ceva.

| kamykaze88 a răspuns:

Intrebare tu crezi ca divinitatile care sunt in antichitate sunt doar niste chestii pe baza imaginatiei bolnave a unuia sau altuia? Si inca ceva noi locuim pe tera dar nu suntem de pe tera. suntem o forma ciudata de viata.

| Thunderstruck a răspuns:

Daca sunt la stadiul nostru de dezvoltare, probabil o sa creada, dar daca sunt mai dezvoltati d.p.d.v. tehnologic, a gandirii, cu siguranta n-o sa creada intr-un prieten imaginar.

| CharlieHarper a răspuns:

In regele Shaorma

| DyNo a răspuns:

Nu, au forma umana.

| DyNo a răspuns:

''Sa ne miram ca soarta ne mai doare
Si-n cupa vietii ploua cu venin,
Cand ne-am vandut strabunii prin oboare
Si Dumnezeu l-am schimbat pe vin?

Cand zeii surzi si sumbrii din icoane
Sunt marfuri procurate din import,
Iar popii jehudei ne murmura in strane
Ca viitorul nostru e trecut si mort?''

| DyNo a răspuns (pentru DyNo):

Pavel Corut

| 1Mihai1 a răspuns:

Nu există aşa ceva!

| DyNo a răspuns (pentru 1Mihai1):

Iti zic ce i-am zis si lui YONTU. Esti un inapoiat cu ochelari de cal. Daca Universul e infinit, chiar crezi ca suntem singurele fiinte din Univers? Nu suntem centrul Universului!

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DyNo):

N-am voie să-mi spun părerea? Uşor...

| DyNo a răspuns (pentru 1Mihai1):

Ba da ai... iar eu mi-am spus-o pe a mea. Usor...

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DyNo):

...dar nu comentându-mi!

| DyNo a răspuns (pentru 1Mihai1):

Era raspunsul meu pentru tine. Doar nu-i spuneam altcuiva ceva ce trebuia sa-ti zic tie, nu?

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DyNo):

N-am pus nicio întrebare.

| DyNo a răspuns (pentru 1Mihai1):

Ti-am comentat la raspunsul tau. Era sa-i comentez altcuiva pentru tine? Nu o mai da cotita!

| 1Mihai1 a răspuns (pentru DyNo):

N-o dau nicăieri, "răspund" la "întrebările" tale. O continuăm până mâine dacă vrei.

| YONTU a răspuns (pentru DyNo):

Ba, smecher te mai crezi, nu comentezi cu intrebari stupide care iti vin pe limba... Asa ca nu mai injura ca poti fi un utilizator suspendat!

| DyNo a răspuns (pentru YONTU):

Te-am injurat cumva? Nu prea cred...

| YONTU a răspuns (pentru DyNo):

Da!

| DyNo a răspuns (pentru YONTU):

Cum te-am injurat? Sunt foarte curios... reprodu-mi exact te rog cu copy-paste, raspunsul in care eu te-am injurat.

| i86e2 a răspuns:

Depinde cât de avansați tehnologic sunt. Dacă sunt primitivi ca noi, spre exemplu, probabil că și ei cred în zei, fiindcă "religia e o rămășiță a copilăriei inteligenței noastre, va dispărea când vom adopta rațiunea și știința ca ghid" - Bertrand Russell.

| mihaitaLGP a răspuns:

Sunt convins ca exista viata, viata nu se poate desfasura doar in conditii cunoscute de noi.

Nu imi imaginez in ce pot crede alte forme de viata, dar cu siguranta noi nu putem crede in extraterestrii si in acelasi timp sa credem in zei.

Religia noastra spune ca ne bucuram de unicitate ca forme de viata supreme, iar totul se termina cu noi.

| YONTU a răspuns:

TU crezi in extrateresrtii... laughing

| LoveToHate explică (pentru YONTU):

Cred in existenta lor.
Nu cred ca suntem singurele fiinte din univers.

| DyNo a răspuns (pentru YONTU):

Esti un inapoiat cu ochelari de cal...

| YONTU a răspuns (pentru DyNo):

Vei fi un utilizator suspendat tongue...

| DyNo a răspuns (pentru YONTU):

Hai nu zau? Ca te-am facut inapoiat cu ochelari de cal, adica ca te-am descris? Ia sa o vad si pe asta!

| LoveToHate explică (pentru DyNo):

De unde stii tu ca are ochelari de cal?
Nu trebuie sa judeci oamenii dupa cum arata.De fapt, nu trebuie sa-i judeci deloc!

| DyNo a răspuns (pentru LoveToHate):

Era doar o expresie: ''ochelari de cal''.

| UnVis a răspuns (pentru YONTU):

A crede in extrateresi e ca si cum e credinta in D-zeu in amandoi credem dar nu i-am vazut sau auzit doar ni s-a spus despre ei.

| olgun a răspuns:

Chiar si cei ce sunt aproape de Domnul tau nu se socotesc prea mari pentru a-L adora pe El, ci ei Il preamaresc si se prosterneaza dinaintea Lui"

"Inaintea Lui se prosterneaza [toti aceia] care sunt in ceruri si pre pamant, cu voie si fara voie, si la fel si umbrele lor dimineata si la asfintit."

"Si in fata Lui se prosterneaza toate vietatile din ceruri si de pre pamant; si la fel si ingerii, fara ca ei sa fie trufasi."
".iar cand versetele Celui Milostiv li se recitau, ei cadeau prosternandu-se, plangand."

"O, voi cei care credeti! Inclinati-va, prosternati-va si adorati-L pe Domnul vostru si faceti bine! Poate ca voi veti izbandi!"
" Si daca li se zice lor "Prosternati-va dinaintea Celui Milostiv", ei raspund: "Si ce este Cel Milostiv? Sa ne prosternam noi la ceea ce ne poruncesti tu?" Si aceasta sporeste nesuferirea lor."
"Ci numai aceia cred in versetele Noastre, care, atunci cand ele le sunt pomenite, cad, prosternandu-se, si aduc lauda si slava Domnului lor, fara ca ei sa fie semeti."

| missakihabara a răspuns:

Sunt sigura de asta

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Da,exista si alte forme pe care tu le numesti EXTRATERESTRII.Dar sa analizam cuvantul mai bine. Extra+Terestrii=EXTRATERESTRII. happy

| LoveToHate explică (pentru IceCrEaMGiRl):

Fetito,ma faci sa rad.laughing

| IceCrEaMGiRl a răspuns (pentru LoveToHate):

sad asa s-a intamplat mereu.Cand am gresit cu ceva toata lumea radea de mine.Nici nu stiu de ce mi-am mai facut cont. Urasc ca inca traiesc.cryingDar nu va intereseaza pe nici unul dintre voi.Asa ca mai bine mi-ai trimite un mesaj DONTGIVEUP decat sa razi de mine de fata cu toti.

| LoveToHate explică (pentru IceCrEaMGiRl):

Nu am ras de tine, am ras de raspunul tau.
E amuzant.Doua cuvinte intr-unul singur.happy

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Aaaaaa...Acum am inteles intrebareatongueai din cate stiu eu, nu.Dar s-ar putea sa fie o forma divina.A ramas un mister.thinking

| RaluuxD a răspuns:

Pai, s-ar putea ca noi sa fim extraterestriihappy. Asa ca, Dumnezeubig grin

| musa121 a răspuns:

Probabil

| max28 a răspuns:

Da.au.funda?

| LoveToHate explică (pentru max28):

Raspunsul tau nu m-a multumit indeajus incat sa-ti dau funda.

| max28 a răspuns:

Pai.normal.ca.mai.exista.alte.vietati.in.univers.si.in.afara.universului.nostru(ele.au.o.forma.diferite.de.a.noaster.ptobabil.ca.au.forme.mai.frumoase.decat.noi.dar.nu.dant.verzi.cu.ochii.mari.plz.funda

| rellick a răspuns:

Omule... extraterestrii pentru noi ar trebui sa fie ingerii... nu cine stie ce pocitanii