| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Credeti ca in viitor granitele vor disparea exact cum e prezentat in videoclipul asta? https://www.youtube.com/watch?v=PT63SMRKIn0

Răspuns Câştigător
| danut a răspuns:

"Credeti ca in viitor"
Care viitor, ce sa dispara, SFARSITUL ESTE ACUM.

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Si daca vor disparea, la un moment dat, tot se va gasi un lider care sa vrea independenta in mod personal fata de comun, deci nu prea va fi asa niciodata, decat pentru o foarte scurta perioada de timp.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Celcestietot):

Inca o intrebare daca nu te superi: in momentul in care oamenii il vor abandona pe Dumnezeu va veni sfarsitul pentru ca se spune ca "Occidentul la ucis pe Dumnezeu", e s-au nu adevarat? nu uita frica e de la Diavol sa nu iti fie frica pentru ati salva sufletul pentru ca se stie bine ca in ziua de azi putini mai au aceea putere de a ierta pe cineva https://www.youtube.com/watch?v=uCBNvI9AECA

| Celcestietot a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Da, este adevarat.

| SG1995 a răspuns:

Nu, nu e. Vezi tu predicția viitorul e imposibil, inclusiv pe plan geo-politic nu poți prezice următorul deceniu, apăi câteva secole.
Îți seama că puterea e dată de vectori economici. În următoarea sută de nu doar că se poate schimba drastic balanța economică, dar și cea geografic teritorială care este condependentă, mai e apoi factorul socio-cultural, dacă un guvern mondial nu e impus cu forța, deci militar, nu va fi acceptat. Diversitatea etnică și culturală în ciuda globalizării încă persistă, iar asta nu se va schimba ușor, deoarece specia umană e posesivă, își creează identitatea în jurul unui teritoriu, iar cultura ei ține de legăturile familiare, astfel zis e reticent la nou.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostie. Se poate vedea si dupa numarul mare de dislike-uri.
Cel care l-a postat are Absolut 0 cunostinte in istorie, sociologie. Aberatiile dupa anii 3000 laughing) wtf.

| Helper07 a răspuns:

Cand vine vorba de viitorul lumii acesteia pana la venirea lui Hristos, niciodata nu cred ca poti fi sigur.