| CinevaNou a întrebat:

Credeti ca in viitor se voi construi statii spatiale care sa devina biserici? Iar cosmonautii or sa se duca acolo sa se roage?

19 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Doar asta mai lipsea, catedrala jefuirii neamului spaţială.

| mODIN a răspuns:

Daca te duce mintea atat de mult cat sa fi trimis in spatiu, nu cred ca crezi in Dumnezeu.

| usuk a răspuns:

Asta ar fi de departe cel mai inutil lucru ce s-ar putea construi in spatiu
oglinzi spatiale care sa ne protejeze de razele uv? NICIdecum, ia neamule de aici o biserica spatiala

| zurick a răspuns:

Sper ca nu

| sublime89 a răspuns:

Asta chiar ar fi o tragedie a omenirii. Dar nu ar fi de mirare, pentru ca suntem capabili de asa ceva. A fost un astronaut american, care a fost pe Luna. Il chema James Irwin. A fost asa de impresionat de experienta asta incat a avut o "revelatie" religioasa, si dupa ce s-a intors pe Pamant a umblat sa caute arca lui Noe pe muntele Ararat din Turcia. Deci suntem capabili si de prostii mai mari probabil.

| Moisie a răspuns:

Nu nu cred asa ceva, costa prea mult si religia nu are ca scop cheltuirea de bani a proasta, ci strangerea banilor de la prosti!

| CinevaNou explică (pentru Moisie):

Pai normal ca din donatii si bani de la buget o sa se construiasca.

| Moisie a răspuns (pentru CinevaNou):

Bisericile se fac pentru strans parale si nu pentru rispit paralele a proasta!
Intrebarea este ca cine o sa cotizeze la slujba?
Cate un cosmonaut ratacit in spatiu?
Poi bisericii ii trebuie TURME de oi proaste care sa cumpere lumanari, apa sfintita, icoane facatoare de minuni si alte dracovenii de fraierit prostii!

Pai ce ghiseft e ala daca-l faci in cosmos si nu iasa nimic parale?

| CinevaNou explică (pentru Moisie):

Pai momentan n-ar fi profitabila, dar daca in viitor or sa se duca mai multi in spatiu...

| Moisie a răspuns (pentru CinevaNou):

Si crezi ca aia care se duc in spatiu sunt idioti?
Poi nu o sa se intrebe aia oare..."ca uite am ajuns in ceruri si nu se vede nici raiul, nici Iadul si nici Dumnezeu", asa ca la ce sa ne cheltuim banii pe lumanari, ca in spatiu este vid si lumanarile nu ard!
In concluzie va fi mai bine sa faci in cosmos un birt decat o biserica...si ce fain ar fi sa aiba numele de "Birtutul din Ceruri" pentru ca la birt macar STII pentru ce te duci, si nu doar CREZI ca la biserica!

| CinevaNou explică (pentru Moisie):

Ai vazut stargate?

| Moisie a răspuns (pentru CinevaNou):

Care episod?

| CinevaNou explică (pentru Moisie):

Ultimele sezoane din sg-1, cele cu "Ori"

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cand vom face saltul cel mare, nu vom avea nevoie de statii.fiindca biletul e numai dus.si calatoria e lunga se face cu mijloace foarte rapide.

| SpitalulDeGlumeti a răspuns:

Cred in viitor.

| Oleg20 a răspuns:

Vrei să devii preot acolo?

| CinevaNou explică (pentru Oleg20):

Chiar ma gandeam la asta...

| Oleg20 a răspuns (pentru CinevaNou):

Ai ceea ce îi trebuie unui om pentru a deveni popă? happy
Conform spuselor lui Ion Creangă unui popă îi trebuie: picioare de cal, gură de lup, obraz de scoarţă şi pîntece de iapă. laughing

| CinevaNou explică (pentru Oleg20):

Credeam ca e mai greu sa devii astronaut decat Popa, dar dacă zici tu...