| Usgs a întrebat:

Credeti ca marturiile cu viata dupa moarte, Youtube sunt adevarate?

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Da

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca pe Youtube trebuie sa fie adevrata nu? Lool

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se începe cu asta. Ai murit sau ai fost în așa zisa moarte clinică, care este de fapt comă. De acolovin poveștile cu viața după moarte, care nu este de fapt moarte.
Dacă ai început să putrezești ai murit.
Mai este de discutat fenomenul fantomelor, care sunt videoclipuri cu oameni morți.

Răspuns utilizator avertizat
| LoveSleep a răspuns:

Teoretic nu, practic da. Sunt multi oameni care spun adevărul, dar problema e că ei habar nu au ce au visat.
Acum ceva timp am ascultat povestea unui preot despre viața lui și la un moment dat spunea că era mort de beat într-un tren, aproape de coma, iar când a adormit, l-a visat pe Dumnezeu, vis in care a si vorbit cu el și de atunci viața lui s-a schimbat.

Mai sunt unii care s-au aruncat de la etaj că erau morți de beți și au crezut că zboară. Măcar ei nu pretind că le-a spus Dumnezeu asta. Sau nu au mai apucat.

| Digikey a răspuns:

Cele care confirma varianta crestina sunt falsuri.

| Algo098 a răspuns:

False. Mortul de la groapa nu se mai intoarce. Visele sau povestile inventate pentru audienta nu au relevanta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand o carte pe această temă, se numește "Matei, vorbește-mi despre Rai. O relatare directă despre viaţa de dincolo (ediție revizuită)" de Suzanne Ward.

| Whateverrr a răspuns:

Se stie ca exista moartea clinica, dar cred ca multe dintre filmuletele de genul de pe net sunt si inventate. Adica depinde de la caz la caz.

| 1973191019982018 a răspuns:

Cauta marturia lui Gavriil Barnutiu, se gaseste pe Youtube. Este profund adevarat ceea ce acest om a trait pe data de 29 iunie 1973.