| Filip23 a întrebat:

Credeti ca neputinta de a intelege o forma de viata (sau o civilizatie) mult superioara este un handicap pentru fiinta umana? In general discutiile se poarta in termenii "extraterestri" sau "civilizatie". Cand vine vorba de inger apare semnul mirarii...

1 răspuns:
| SaveTheNature a răspuns:

Eu zic ca celelalte forme di viata sunt diferite de cele pe care si le imagineaza omul. In fine planeta noastra poate fi un fir de praf pentru acele forme de viata, ele fiind foarte mari.Sau un atom sa fie extraordinar de mare pentru acele forme de viata. Deocamdata mai mic decat atomul si electronii de pe el, noi nu putem vedea.
Si in fine spiritualitatea pe care o neaga toti. Ei cred ca oamenii sunt totul, si viseaza la extraterestri cu capul mare in farfurii zburatoare create de rusi.
In fine