| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că omenirea ar merita sa vina acum sfârșitul lumii? La cat de rai suntem, lacomi și egoiști eu cred că Planeta ar trebui distrusă cat mai curând

12 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Planeta nu, ca ea nu e de vina cu nimic, dar omenirea in sine ar trebui eradicata.

| Mayhem666 a răspuns:

Oamenii au constiinta si fac rau altor oameni, animale si planetei cu buna stiinta, mediul nu are constiinta.

| halogen001 a răspuns:

Oamenii au fost asa dintotdeauna, deci nu se poate zice ca acum suntem mai rai ca sa vina un sfarsit. In trecut oamenii au avut un comportament si mai barbar, violent, primitiv si necivilizat. In plus nu exista nici o divinitate care sa fie interesata de ce se intampla pe Pamant, care mentina anumite reguli sau norme, care sa dea recompense sau pedepse, care sa faca ceva bun sau rau, deci nu are cine sa declanseze un sfarsit. Sfarsitul e poveste.

| halogen001 a răspuns:

E o poveste plauzibila, pentru ca personajele imaginare cum e Dumnezeu din povestile primitive, puerile, fanteziste si absurde nu si-au dovedit existenta, in timp ce materia vie si evolutia exista incontestabil.

| CostinAlamariu a răspuns:

De meritat am fi meritat de mult

| iurii75 a răspuns:

Și dacă răi sunt majoritatea oamenilor, de ce ar trebui distrus pământul?
Demolezi școala pentru că unii elevi sunt răi?

| Meme10Meme a răspuns (pentru iurii75):

Singurul moment când am fost de acord cu tine. Singurul.

Răspuns utilizator avertizat
| iurii75 a răspuns (pentru Meme10Meme):

Totul este încă înainte... happy

| iurii75 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cam stai rău cu matematica, deja nu era vorba de doi.
Mai sunt și alte detalii, dar stiindu-te bine - nu mai pierd timpul.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Meme a răspuns:

Adică sa mori și tu. Genial