| GigelVecinuDeLa3 a întrebat:

Credeti ca pacatosii mai primesc un ultim test, inainte sa fie trimisi in iad?

Răspuns Câştigător
| danay72 a răspuns:

In pamant, nu in alt loc, iar daca ai ascultat de Dumnezeu, El promite ca ii va invia pe oamenii drepti dar si nedrepti(aici se refera la cei ce n-au avut posibilitatea sa cunoasca ce spune Biblia). Ioan5:28,29.De aceea, a facut Isus dar si alti profeti invieri, chiar Isus fiind inviat, ca oamenii sa creada ca asa va face Dumnezeu si in paradisul pamantesc. Apocalipsa21:3,4

22 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Toti oamenii, prin modul in care reactionam la indrumarile oferite de Dumnezeu pri intermediul Bibliei, demonstram de partea cui suntem.Proverbe27:11.Dar nu suntem trimisi in iad, pentru ca este un loc simbolic, ci omul cand moare merge in pamant, nu in alt loc. Apocalipsa21:8,Ezechiel18:4,Eclesiast9:5,6,10.

| NihiI a răspuns:

Normal.Test din Cultura Raiului, cei care iau sub 6 au picat şi nu au voie să facă contestaţie.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

Testul il dam toata viata.Ne pregatim locul unde ne vom petrece vesnicia.http://www.youtube.com/watch?v=Z3cx6jXY39Q

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.mai au o sansa in clipa mortii.

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,dar nu este bine sa se culce pe o ureche! De cate ori era intrebat un om de ce nu se intoarce la Dumnezeu el raspundea: o mai am timp. Mi-am pregatit un verset pe care o sa il spun inainte de a muri si voi fi iertat ca si talharul de pe cruce.Dar intr-o zi venind de la moara cu sacul in spate a cazut pe scari, si si-a frant gatul, nu a mai avut timp sa isi spuna rugaciunea pregatita cu multa grija.

| danay72 a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

In Biblie se spune ca cei care sunt drepti in ochii lui Dumnezeu vor mosteni pamantul.Matei5:5,Psalmi37:29.Acest lucru se va intampla dupa distrugerea oamenilor care nu vor sa asculte de Dumnezeu si nu iau aminte la ce zice Biblia.Proverbe2:21,22Deci,paradisul va fi pe pamant, nu in cer, pentru ca si Adam si Eva au trait pe pamant si paradisul sau Edenul a fost pe pamant.Geneze1:28

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns:

Toata viata e un testwinking

| DyNo a răspuns:

Sigur ca da. Primeste un ultim test. Trebuie sa ia neaparat nota 10 cu felicitari, ca daca nu... nu ia bacul si iadu' il asteapta.
Nu exista iad, nici demoni sau draci ori diavoli, oameni buni!

| maryand12 a răspuns (pentru EmaS):

Asa cum spui tu!
Dar totusi daca omul se caieste in ultima secunda cu adevarat este iertat.

| EmaS a răspuns (pentru maryand12):

Este harul lui Dumnezeu pentru cei care in ultimul moment pot sa se caiasca din toata inima si sa primeasca iertarea lui Dumnezeu.Da, dar nu este bine sa se culce pe o ureche! De cate ori era intrebat un om de ce nu se intoarce la Dumnezeu el raspundea: o mai am timp. Mi-am pregatit un verset pe care o sa il spun inainte de a muri si voi fi iertat ca si talharul de pe cruce.Dar intr-o zi venind de la moara cu sacul in spate a cazut pe scari, si si-a frant gatul, nu a mai avut timp sa isi spuna rugaciunea pregatita cu multa grija.

| maryand12 a răspuns (pentru EmaS):

Dap!
Asta spuneam si eu... Pot fi iertati oameni dar daca chiar le pare rau...

| EmaS a răspuns (pentru maryand12):

Asa cum a fost iertat si talharul de pe cruce.

| maryand12 a răspuns (pentru EmaS):

Dap.

| nistorpetru98 a răspuns:

Inainte de a muri nu se mai da nici un test dupa moartea, ta nu te mai poate salva decat cei care mai traiesc si se rog pentru tine si platesc pe la manastiri iar in legatura cu testul am sa-ti spun ca toata viata este ca un test iar daca il treci te duci la bine iar daca nu la rau

| charonmario a răspuns (pentru maryand12):

Auzi amice sau amico si daca maine esti la reanimare in coma cum mai faci rugaciunea minune ca nu mai poti si mori crezi ca ajungi in Rai ma indoiesc nu poti sa faci rugaciune fiind in coma ca eu am fost si stiu exact ca nu ai cum ce faci Dumnezeu m-a adus la viata dar putea sa fie asa si eram in Iadul pe care l-am vazut si nu doresc nici unui om de pe pamant sa ajunga acolo nici macar pentru 1 secunda ca E ORIBILLLLLL! DACA AI PUTEA SA SIMTI NUMAI MIROSUL te ai pocaii si te-ai intoarce la Dumnezeu pe loc!

Răspuns utilizator avertizat
| charonmario a răspuns (pentru GigelVecinuDeLa3):

Da ma eu simtit mirosul in iad de are nas exact

| maryand12 a răspuns (pentru charonmario):

Eu nu zic ca trebuie sa zici o rugaciune ci sa iti para rau de ce ai facut happy

| charonmario a răspuns (pentru maryand12):

Da ai zis bine corect

| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Dumnezeu (Isus Hristos) este etern. Fiindcă ce se poate cunoaşte despre Dumnezeu le este descoperit în ei instinctiv, căci le-a fost arătat de Dumnezeu. În adevăr, însuşirile nevăzute ale Lui, puterea Lui veşnică şi dumnezeirea Lui se văd lămurit, de la facerea lumii, când te uiţi cu băgare de seamă la ele în lucrurile făcute de El. Aşa că nu se pot dezvinovăţi;
fiindcă, măcar că au cunoscut pe Dumnezeu, nu L-au proslăvit ca Dumnezeu, nici nu I-au mulţumit; ci s-au dedat la gândiri deşarte, şi inima lor fără pricepere s-a întunecat.
S-au fălit că sunt înţelepţi, şi au înnebunit;
Știm cu toții că Dumnezeu există, unii pur și simplu nu doresc să schimbe direcția!
Nu există nici măcar o ființă umană de pe pământ care nu știe că Dumnezeu există.
El a făcut ca toţi oamenii, ieşiţi dintr-unul singur, să locuiască pe toată faţa pământului; le-a aşezat anumite vremuri şi a pus anumite hotare locuinţei lor, ca ei să caute pe Dumnezeu şi să se silească să-L găsească bâjbâind, măcar că nu este departe de fiecare din noi.
Căci în El avem viaţa, mişcarea şi fiinţa, după cum au zis şi unii din poeţii voştri: „Suntem din neamul Lui…"
Dumnezeu nu ţine seama de vremurile de neştiinţă şi porunceşte acum tuturor oamenilor de pretutindeni să se pocăiască;
pentru că a rânduit o zi în care va judeca lumea după dreptate, prin Omul pe care L-a rânduit pentru aceasta şi despre care a dat tuturor oamenilor o dovadă netăgăduită, prin faptul că L-a înviat din morţi…"
Faptele Apostolilor 27:30
Nu există pace pentru cei răi, zice Domnul | http://www.youtube.com/......?/playlist
Cine este Dumnezeu: http://divinerevelationonholiness.org/book/chapter6.php Motivul pentru viață
https://www.youtube.com/watch?v=qxPZHkkTlLo&feature=youtube_gdata_player
De ce Biblia nu este Cuvântul lui Dumnezeu
http://www.youtube.com/watch?v=PwmpTgCoHKY
Intoarce te de la păcat sau pregăteste te pentru Infern. http://www.youtube.com/watch?v=VMnNVULxYco&feature=youtube_gdata_player
Strategiile lui Satan pentru Umanitate
http://www.youtube.com/watch?v=DRJqA-oKi20
Din experienta mea Dumnezeu a răspuns la rugăciunea mea, cum am spus în Biblie, cere și ti se va da!
Dumnezeu a iubit lumea atât de mult încât a dat pe Fiul Său să moară PENTRU ca oricin e crede in El sa nu piara ci sa aiba viata vesnica.
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece. Matei 24:35
Citeste cuvintele cuvintele Lui Isus inregistrate in evanghelile Matei, Marcu, Luca si Ioan.
Pe cine Mă nesocoteşte şi nu primeşte cuvintele Mele, are cine -l osîndi: Cuvîntul, pe care l-am vestit Eu, acela îl va osîndi în ziua de apoi.
Ioan 12:48
Cerul şi pământul vor trece, dar cuvintele Mele nu vor trece.
Matei 24:35

Deci fa ce spune El.
Daca vrei sa ajungi in RAI