| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că Guvernul U.S.A și NASA ascund date și au secrete în privinta extratereștrilor și a O.Z.N adică faptul că am fost și suntem contactați de ei și că extratereștrii avansați există?

3 răspunsuri:
| Mayhem666 a răspuns:

Mai mult ca sigur.
Dar oricum, nu putem sa spunem ca e ceva secret din moment ce toata planeta stie.
Nu vad de ce ar mai ascunde asta, in afara de faptul ca o sa provoace isterie in masa.
Nu stiu de NASA, daca chiar ascunde ceva, dar guvernul USA sigur ascunde.
Exista multe teorii ale conspiratie legate de Area51, multi spun ca acolo e o baza secreta care are legatura cu extraterestrii, OZN-urile si alte chestii de genul, dar mai sunt si altii care spun ca acolo nu e decat o baza militara care experimenteaza pe arme, arme de care noi nici nu stim ca exista.
Imagineaza-ti cat de fain ar fi sa poti sa te faci invizibil si cumva sa poti sa treci de sistemul lor de securitate si sa te infiltrezi in baza, si sa poti sa vezi cu proprii tai ochi tot ce se intampla acolo.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Gândește logic: ce scop ar avea NASA să ne ascundă asta? Extratereștri ar fi o descoperire uriașă și cel mai probabil s-ar rula știri pe toate canalele TV despre asta. Îți imaginezi câtă faimă și câtă admirație ar câștigă țara care ar descoperi extratereștri?
Toate conspirațiile despre NASA, extratereștri și Area 51 sunt povești scornite mai mult pentru distracție, doar că unii le iau prea în serios.

| Design2021 a răspuns:

Cu siguranta, Da!