| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Credeti ca unele persoane chiar sunt posedate de diavol si au nevoie de exorcizari, sau pur si simplu sufera de boli psihice(si altele)?
Vi se par normale exorcizarile in ziua de azi?

Răspuns Câştigător
| Omulrational a răspuns:

Clar varianta cu exorcizarea este o mare prostie,ar trebui sa fie pedepsita cu ani buni de inchisoare pentru preotii care fac acest lucru,nu exista posedati,indraciti sau alte prosti, iar omul bolnav nu trebuie sa fie supus la asemenea tratamente, mai mult chiar se agraveaza boala de care sufera din cauza gandirii primitive si total deplasate a respectivilor preoti.

15 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Cred că nu există Diavol!
Sunt persoane cu probleme, (1) cu capul -sufera de boli psihice(si altele)-&--(2) sau sunt escrocherii puse la cale de bisericile creștine.

Vi se par normale exorcizarile in ziua de azi?== da, normal că da
Cu cât vor continua prelații creștini cu exorcixările cu atât vor pierde din clienți / mușterii, / din fraierii de care să își bată joc, că doar prelații creștini și mozaici, & cea ce făceau ei l-au determinat pe K. Marx să ajungă la concluzia greșită,, religia = opiu al popoarelor ".

| DorelSudoru a răspuns:

Nu,nu ar trebi doar legati si spuse niste cuvinte ar trebui arsi! sa arda! sa arda!

| aaaaaaaaaaaaa1234 a răspuns:

Caut roscata 18-20 ani sa ma "exorcizeze". laughing

| VladimirPutin a răspuns:

Sunt niște tâmpenii

| ahileintaiul a răspuns:

Sunt bolnavi psihic.

| NoKidding a răspuns:

Schizofreniewinking. Nu e nicio posedare sau alta chestie religioasa.

| stejara2 a răspuns:

Personal am vazut o femeie dusa legata,tipa,erai trei barbati care abia o duceau la exorcizare, cat despre exorcizari sunt normale in orice timpuri! E nevoie de vindecare sufleteasca, nu numai trupeasca! Si ne fereasca dumnezeu de asa ceva!

| cryna a răspuns:

N-am vazut niciodata vreo exorcizare darv am auzit multe cazuri care m-au facut sa cred ca exista oamenii posedati de diavol.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In tinutul gadarenilor erau niste indraciti, sau unul ma rog, care traia prin morminte.si a fost exorcizat de Iisus.si nu a fost singurul.deci cred ca sunt oameni posedati.si preoti care pot izgoni dracii.nu toti.doar unii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi filmul ostrovul.este rusesc si e film vechi.dar merita vazut.

| ゼロの a răspuns:

Pai eu cred ca exista ma iales ca mi s-a intamplat asa ceva(bine nu sa fiu exorcizat sau sa fiu posedat, dar am vazut o fantoma adevarata)cat despre exorcizari nu prea cred ca sunt OK pentru. ca oamenii nu ar trebui sa fie posedati, dar asta e viata.

| Thea a răspuns:

In primul rand nu sunt posedati de diavol dupa parerea mea ce de duhuri necurate ceea ce e un pic mai diferit si sa zicam asa mai bine.dar cda exista, zic eu, oameni posedati de duhuri dar care pot fi scoasa afara de niste oameni puternici in credinta.stiu un caz pe care mi la povastit cineva care s-a intamplat chiar in biserica noastra cu cativa ani in urma.dar a spus ca pastorii a cerut sa iasa toti oameni afara pentru ca duhurile sa nu intre in famei copii sau chiar opii nenascuti care erau un pantecele mamei lor.Si dupa aceea au scor duhurile din femeie si dupa aceea a fost bine, sau ma rog cat de bine putea fi dupa asa o terifianta experienta.dar habar nu am cum e sau ce trebuie sa faci sa scoti acele duhuri din tine dar stiu ca exista si singurul de care se tem e Dumnezeu.
sper ca tiam clarificat intrebarea

| anamicutza a răspuns:

Apropo eu am vazut chestii din astea pe discovery si normal pe acest canal nu arata decat intamplari reale deci eu sunt sigura cam 99, 9 % de fazele astea cu posedati tonguehee hee

| FucktheSystem a răspuns (pentru anamicutza):

Ai probleme dacă ai impresia că tot ce ți se bagă pe gât la televizor e real.
Chiar și în timpul emisiunilor scrie că e reconstituire...și cine știe cum reconstituiesc ei.
Oricum ești naivă.
Și eu mă uit pe ID la toate chestiile cu fantome, dar când aud o bubuitură nu cred că-i neapărat fantoma lui Napoleon ci mai degrabă cameramanul care și-a schimat poziția.

| Gabi_Kikirim_1990 a răspuns:

Salut, eu sunt de parere ca daca nu va ti aflat intr o situatie in care prietenul vostru fie posedat nu va puteti da cu parerea... eu am studiat mult fiind pasionat de psihologie, rationament s.a.m.d iar cand m am aflat in fata faptului inplinit am reactionat instinctual spuand tatal nostru cu o cruce in mana dupa ceva timp aruncand si apa sfintita pe el si semnele posedarii era foarte clare: urlete cu o voce straina foarte groasa, ca in filme, se zbatea dadea in mine sa nu ii mai zic tatal nostru, m am speriat foarte tare dar cu credinta si mers pe la preoti pana l am intalnit pe cal care era ok tov meu s-a facut bine si e alt om. ca atat am avut de spus, ceea ce nu poti intelege nu inseamna ca nu exista cu adevarat