| AdrianTzar a întrebat:

Credeți că vom ajunge la o formă de totalitarism islamic? După părerea voastră: care ar fi soluțiile evitării acestui lucru?

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Dumnezeu nu va permite acest lucru. De fapt, Biblia arată că va fi, în cele din urmă, o singura religie care va practica ceea ce spune Dumnezeu. Isaia11:9

| Drimmero a răspuns:

Ochii-n patru la orice femeie cu batic sau la barbos mai inchis la culoare ce intra pe continentul european!

| Holiday a răspuns:

Pragmatic vorbind, ca sa se termine cu islamismul intai trebuie ca crestinismul sa se dilueze foarte mult sau sa dispara. Pana la urma si crestinii si musulmanii au acelasi spiridus si mare parte din povesti sunt la fel. Doar ca in varianta musulmana e un pic updatat. Iar daca crestinii se chinuie sa le arate astora ca spiridusul in forma lor e mai tare ca cel in forma musulmana atunci practic nu este decat o confirmare data musulmanilor ca spiridusul exista. Ca sunt putin diferiti, deja nu mai conteaza, ce e e esential e ca si astilalti spun ca exista. E la fel ca intre sectele crestine pana la urma, toti au diverse perceptii despre spiridus, iar ceilalti, desi il vad diferit il confirma. Ca sa scapi de islamism trebuie sa le faci sa le dispara obiectul muncii, adica spiridusul. Iar crestinii nu ajuta cu nimic la asta, ba dimpotriva il tot confirma.

| TrăieşteClipa a răspuns:

Eu am inceput sa invat limba araba.
Pentru inceput doar niste injuraturi.